مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 204154 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 26 مهر 1396 -ساعت : 18:55

چاپ به اشتراگ گذاشتن

حاصل تلاش «فروغ بهمن‌پور»

حاصل تلاش «فروغ بهمن‌پور»نمایشگاه عکس موسیقی‌دانان فارسی‌زبان در راه پاریس

مازندمجلس:نمایشگاه عکس اساتید موسیقی معاصر فارسی‌زبان سه کشور ایران، افغانستان و تاجیکستان در پاریس به نمایش در خواهد آمد.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، این رویداد هنری که در ژانویه ۲۰۱۸ در پاریس برگزار می‌شود، میزبان نمایشگاه عکس اساتید موسیقی فارسی زبان معاصر خواهد بود.

این مجموعه ارزشمند که حاصل تلاش فروغ بهمن‌پور پژوهشگر موسیقی و عکاس است، در نخستین جشنواره هنری پارسی‌زبانان اروپا روی دیوار می‌رود.

فروغ بهمن‌پور با اشاره به اینکه این مجموعه ارزشمند در طول بیست سال جمع‌آوری شده است، گفت: در طول دو دهه تصاویر دیده نشده‌ای از اساتید موسیقی و خوانندگان مطرح فارسی زبان ایرانی، افغانستانی و تاجیکی را جمع‌آوری کرده‌ام.

او ادامه داد: حدود پنج هزار تصویر گردآوری شده که تعداد محدودی از این تصاویر تا به حال در ایران و اروپا به نمایش درآمده است. با توجه به رویکرد جشنواره پارسی‌زبانان بیشک نمایش این آثار برای مخاطبان فارسی زبان اروپا مایه خوشحالی است.

انجمن فرهنگی- هنری پرشیانا قرار است ژانویه ٢٠١٨ نخستین جشنواره هنری فارسی زبانان اروپا را در پاریس برگزار کند.


منبع : موسیقی ایرانیان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : موسیقی - فارسی - پاریس - اروپا - بهمن‌پور - نمایش - اساتید - نمایشگاه - جشنواره - پارسی‌زبانان - جمع‌آوری - تصاویر - نخستین - برگزار - فارسی‌زبان - معاصر - ژانویه - مجموعه - ارزشمند -

مطالب مرتبط با : حاصل تلاش «فروغ بهمن‌پور»نمایشگاه عکس موسیقی‌دانان فارسی‌زبان در راه پاریس
نظر شما در مورد : حاصل تلاش «فروغ بهمن‌پور»نمایشگاه عکس موسیقی‌دانان فارسی‌زبان در راه پاریس

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها