مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 204219 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 27 مهر 1396 -ساعت : 10:48

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ایجاد اشتغال برای 950 هزار مددجوی کمیته امدادکشور در 6 سال اخیر

مدیر زراعت جهاد کشاورزی:

ایجاد اشتغال برای 950 هزار مددجوی کمیته امدادکشور در 6 سال اخیر

مازندمجلس: معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره ) کشور گفت : از سال 1390 تا پایان سال 1395 برای بیشتر از 950 هزار مددجوی این نهاد اشتغالزایی شد .

مازندمجلس: حجت الله عبدالملکی روز پنجشنبه در آیین تحویل خودروهای مددجویان کمیته امداد مازندران که در ساری برگزار شد ، افزود : ایجاد این تعداد اشتغال دستاورد خوبی برای کمیته امداد در جهت رفع بیکاری و مشکل فقر مددجویان به شمار می رود .
وی با اشاره به همراهی خوب دولت روحانی و در نظر گرفتن منابع مالی اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد ، ادامه داد : بانک ها بویژه بانک های دولتی پارسال در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ای فراتر از تعهد یکهزار میلیارد تومانی عمل کردند .
معاون اشتغال کمیته امداد کشور اضافه کرد : سال گذشته بانک های کشور یکهزار و 100 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه ای برای اشتغال مددجویان پرداخت کردند .
وی ادامه داد : هدفگذاری امسال اشتغالزایی برای 140 هزار نفر از مددجویان کمیته امداد کشور با استمرار همراهی و همکاری بانک ها در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه محقق خواهد شد .
عبدالملکی گفت : امسال 2 هزار و یکصد میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه منابع بانکی برای اشتغال مددجویان کمیته امداد درنظر گرفته شد .
*** اختصاص یک سوم برداشت از صندوق توسعه ملی برای اشتغالزایی مددجویان
وی با اشاره به حمایت دولت و مجموعه آن برای پرداخت تسهیلات از صندوق توسعه ملی برای اشتغال مددجویان کمیته امداد ، افزود : از یک و نیم میلیارد دلاری که قرار است از این صندوق برداشت شود یک سوم آن برای اشتغالزایی مددجویان به این نهاد داده می شود.
معاون اشتغال کمیته امداد کشور همچنین اعتبار امسال اشتغالزایی مددجویان از منابع داخلی این نهاد را 500 میلیارد تومان ذکر کرد .
وی پرداخت تسهیلات کم بهره برای خرید خودروی نیسان و تحویل آن به مددجویان به عنوان بخشی دیگری از فعالیت ها برای کمک به اشتغالزایی آنان ذکر کرد .
به گفته عبدالملکی از سهمیه پنج هزار دستگاه خودروی امسال تاکنون بیشتر از یکهزار دستگاه به مددجویان تحویل داده شد .
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی مازندران در حاشیه مراسم واگذاری خودروی نیسان مددجویان این نهاد به خبرنگار ایرنا گفت : در راستای اجرای طرح ملی کمک به اشتغالزایی مددجویان این نهاد ، تسهیلات برای خرید خودروهای نیسان پرداخت شد که از سهمیه 195 دستگاه خودروی امسال استان امروز 48 خودرو تحویل داده شد .
رضا نوروزی افزود : بازای هر خودرو 335 میلیون و 600 هزار ریال تسهیلات بانک کار آفرین با کارمزد چهار درصد و تسهیلات صندوق اشتغال کمیته امداد بدون کارمزد پرداخت شد .
وی بازپرداخت پنجساله بعد از یک دوره چهارساله تنفس را از مزایای این نوع تسهیلات ذکر کرد و گفت : همچنین در راستای اجرای دیگر کارهای حمایتی مددجویان ، بیمه پنج ساله بدنه این خودروها نیزانجام شد .
مدیر کل کمیته امداد مازندران گفت : مددجویان جوان و فرزندان فاقد شغل انان که گواهینامه رانندگی دارند در زمره دریافت کنندگان از خدمات این طرح اشتغالزایی قرار گرفتند .
وی در خصوص انتخاب این شیوه اشتغال و اختصاص خودروی نیسان نیز افزود : مشاوره شغلی با مددجویان و رغبت آنها به داشتن خودرو برای جابجایی محموله های باری از قبیل میوه باعث شد تا این نوع خودروها انتخاب شوند .
نوروزی ادامه داد : با توجه به شرایط استان مازندران و تولید انواع محصولات باغی از قبیل مرکبات و برنج داشتن خودروی نیسان می تواند در کمک به اشتغال مددجویان کمک کند .
وی از شناسایی حدود 19 هزار مددجوی آماده اشتغال در استان مازندران خبر داد و گفت که این مددجویان شامل افراد برخوردار از سلامت جسمانی و توانایی برای کار کردن هستند .
بیش از 110 هزار نفر در قالب 55 هزار خانوار زیر پوشش کمیته امداد مازندران هستند .


منبع : ایرنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مددجویان - کمیته - امداد - اشتغال - تسهیلات - اشتغالزایی - مازندران - پرداخت - خودروی - امسال - نیسان - میلیارد - الحسنه - تحویل - افزود - صندوق - خودرو - دستگاه - استان - ادامه - عبدالملکی - تومان - منابع - یکهزار - داشتن - خبرنگار - خودروها - اجرای - کارمزد - نوروزی - راستای - همچنین - معاون - ایجاد - اشاره - خودروهای - اختصاص - برداشت - مددجوی - توسعه - همراهی - سهمیه -

نظر شما در مورد : ایجاد اشتغال برای 950 هزار مددجوی کمیته امدادکشور در 6 سال اخیر

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها