0

تاریخ انتشار : جمعه 12 آبان 1396 - ساعت : 15:57

کد مطلب: 208061 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ولايتي در ديدار با سعد حريري: پيروزي‌هاي اخير را ستايش مي‌كنيم/ تروريست ها و جريانات افراطي مورد حمايت آمريكا هستند/ ايران از ثبات لبنان حمايت مي‌كند

مازندمجلس: مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل گفت: پیروزی‌های اخیر، نویدبخش پیروزی کامل بر جریانات تکفیری‌ و تروریست‌ها و حامیان آنان خواهد بود.

مازندمجلس: علی‌اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل، امروز جمعه 12 آبان با سعد حریری نخست‌وزیر لبنان در محل کاخ نخست وزیری دیدار و ضمن ستایش پیروزی های دولت و ملت لبنان، بر شکست قریب الوقوع همه تروریست ها و جریانات افراطی و تکفیری در منطقه تاکید کرد.
به گزارش نامه نيوز، مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با اشاره به تحولات منطقه و پیروزی های به دست آمده از سوی محور مقاومت افزود: پیروزی محور مقاومت، پیروزی همه ما است و در این زمینه از پیروزهایی که در برهه اخیر در لبنان در برابر گروه‌های تروریستی حاصل شده است، ستایش می کنیم.
ولایتی در ادامه با اشاره به ثبات و امنیت ایجاد شده در لبنان تاکید کرد: ایران از ثبات لبنان و دولت آن حمایت و از استقلال آن استقبال می‌کند و ملت لبنان، ملتی بزرگ در منطقه هستند و همواره آرزوی موفقیت برای لبنان داریم و بی‌تردید تشکیل دولتی ائتلافی یک موفقیت برای ملت لبنان است.
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل پیروزی های لبنان علیه تروریسم را پیروزی همه منطقه دانست و افزود: تروریست ها و جریانات افراطی و تکفیری در منطقه مورد حمایت آمریکا، صهیونیست ها و برخی از کشورهای منطقه هستند که ثبات و امنیت و استقلال و وحدت کشورهای منطقه را نمی خواهند و این پیروزی ها نوید بخش پیروزی کامل بر این جریانات و حامیان آنان خواهد بود.
مشاور مقام معظم رهبری تصریح کرد: روابط لبنان و ایران بسیار خوب و همواره رو به رشد و توسعه بوده است و جمهوری اسلامی ایران از ثبات لبنان حمایت می کند.
در ادامه این دیدار، نخست وزیر لبنان هم ضمن خوش آمد گویی به مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل گفت: در منطقه با چالش های جدی از سوی تروریست ها و جریانات افراطی و تکفیری روبرو هستیم و باید تلاش کرد تا در مقابل آنان با ایستادگی به پیروزی دست یافت.
سعد حریری در ادامه به تحولات لبنان هم اشاره کرد و افزود: علیرغم برخی از اختلافات، ثبات و امنیت در لبنان ایجاد شده و همه گروه ها بر این مهم تاکید و همکاری دارند.
در ادامه این دیدار، نخست‌وزیر لبنان و مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در دیدار دیگری به صورت جداگانه به بررسی تحولات منطقه‌ای و بین المللی پرداختند.
بنابر این گزارش، ولایتی به منظور شرکت در اجلاس اتحادیه علمای مقاومت با حضور شخصیت ها و علمای برجسته جهان اسلام روز پنجشنبه به لبنان سفر کرده است.
دیدار با سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان، شرکت در اجلاس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) و ملاقات با دیگر مقامات عالی لبنان از دیگر برنامه های سفر مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در این سفر بوده است.منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #لبنان #پیروزی #منطقه #رهبری #مشاور #دیدار #جریانات #ادامه #الملل #تحولات #اشاره #مقاومت #افزود #حمایت #امنیت #تاکید #ولایتی #افراطی #تروریست #تکفیری #موفقیت #همواره #علمای #کشورهای #استقلال #اجلاس #ایجاد #ستایش #گزارش #نخست‌وزیر #حریری #حمايت #بین‌الملل

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ولايتي در ديدار با سعد حريري: پيروزي‌هاي اخير را ستايش مي‌كنيم/ تروريست ها و جريانات افراطي مورد حمايت آمريكا هستند/ ايران از ثبات لبنان حمايت مي‌كند