فرهنگ عمومی اساس و بنیان نظام فرهنگی در هر جامعه است

تاریخ انتشار : یکشنبه 14 آبان 1396 - ساعت : 11:11

کد مطلب: 208521 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رحمانی فضلی در پیامی به مناسبت روز فرهنگ عمومی:

فرهنگ عمومی اساس و بنیان نظام فرهنگی در هر جامعه است

مازندمجلس: وزیر کشور در پیام خود به مناسبت روز فرهنگ عمومی تاکید کرد: فرهنگ عمومی، اساس و بنیان نظام فرهنگی در هر جامعه است.

مازندمجلس: وزیر کشور در پیام خود به مناسبت روز فرهنگ عمومی تاکید کرد: فرهنگ عمومی، اساس و بنیان نظام فرهنگی در هر جامعه است.

به گزارش ایلنا، رحمانی‌فضلی وزیر کشور در پیامی به مناسبت روز فرهنگ عمومی تصریح کرد: فرهنگ عمومی، اساس و بنیان نظام فرهنگی در هر جامعه است، که سده‌های متمادی از میان نسل‌های مختلف بشر عبور کرده و به مرور از ناهنجاری‌ها پالایش گردیده و در بطن جامعه نهادینه شده است.

در این پیام آمده است: روز ۱۴ آبان که در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز فرهنگ عمومی نام‌گذاری گردیده، نشانگر اهمیت و جایگاه فرهنگ عمومی در بطن جامعه ایران اسلامی است. اینجانب به نوبه خودم این فرصت را مغتنم شمرده و فرارسیدن روز فرهنگ عمومی را به همه نقش آفرینان، سیاستگذاران و مسئولین نظام جمهوری اسلامی ایران، تبریک و تهنیت عرض نموده و ضمن آرزوی توفیق روزافزون برای همه نقش آفرینان این عرصه، توسعه و اعتلای فرهنگ عمومی و ایجاد امنیت و آرامش برای جامعه بزرگ ایران را از خداوند سبحان مسئلت دارم.

همچنین در بخش دیگری از این پیام خاطرنشان شد: فرهنگ عمومی، اساس و بنیان نظام فرهنگی در هر جامعه است، که سده‌های متمادی از میان نسل‌های مختلف بشر عبور کرده و به مرور از ناهنجاری‌ها پالایش گردیده و در بطن جامعه نهادینه شده است.

چنین فرهنگی، تعیین کننده  سبک زندگی و الگوها و روشهایی است که هر جامعه‌ای برای خود برگزیده است. از این رو، ارتقاء سطح کیفی زندگی به عنوان یکی از نمودهای عینی توسعه در جوامع بشری، بدون توجه و استمداد از فرهنگ عمومی است میسر نخواهد بود.

در بخش دیگری از این پیام تاکید شد: از آنجا که کشور ما امروزه با چالش های متعددی از جمله؛ مسائل زیست محیطی و آسیب های اجتماعی مواجه گردیده است، تنها راه برون رفت از مسائل مذکور و یا تعدیل آنها برنامه ریزی و ایجاد شرایط مناسب در راستای توسعه و تقویت فرهنگ عمومی است.

همچنین در این پیام آمده است: بر همین اساس، وزارت کشور به عنوان یک نهاد حاکمیتی و با دارا بودن رسالت و مسئولیت های خطیر در حوزه فرهنگ عمومی، از جمله؛ تلاش در جهت تحقق و توسعه آزادی های سیاسی و اجتماعی در چارچوب قانون اساسی، تأمین بستر لازم برای توسعه پایدار سیاسی و اجتماعی، ارتقاء سطح مشارکت عمومی و زمینه سازی برای فعالیت مطلوب احزاب و تشکل های غیردولتی، مصمم است گامهای بلندی را در جهت رفع چالش ها و توسعه همه جانبه سیاسی، اجتماعی، اقتصادی کشور با همکاری ملت عزیز و حمایت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بردارد.


منبع : ایلنا

برچسب ها : #عمومی #فرهنگ #جامعه #توسعه #فرهنگی #اسلامی #اجتماعی #گردیده #بنیان #مناسبت #سیاسی #جمهوری #عنوان #ارتقاء #زندگی #دیگری #جمله؛ #مسائل #متمادی #نسل‌های #همچنین #ایجاد #ناهنجاری‌ها #نهادینه #پیامی #تاکید #سده‌های #مختلف #آفرینان #پالایش

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : فرهنگ عمومی اساس و بنیان نظام فرهنگی در هر جامعه است