نظر علی مطهری در مورد ورود بانوان به استادیوم فوتبال

تاریخ انتشار : یکشنبه 14 آبان 1396 - ساعت : 17:07

کد مطلب: 208684 چاپ به اشتراگ گذاشتن

علی مطهری

نظر علی مطهری در مورد ورود بانوان به استادیوم فوتبال

مازندمجلس: نایب رییس مجلس با تاکید بر اینکه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی وظیفه سیاست‌گذاری دارد نه قانونگذاری، گفت که تصمیم‌گیری در مورد حضور زنان در ورزشگاه در حوزه وظایف و اختیارات شورای‌عالی انقلاب فرهنگی نیست و دولت در این رابطه تصمیم‌گیر است.

مازندمجلس: علی مطهری در مورد پیگیری حضور زنان در ورزشگاه‌ها از سوی شورای‌عالی انقلاب فرهنگی گفت: شورای‌عالی انقلاب فرهنگی وظیفه سیاست‌گذاری دارد نه قانونگذاری؛ قانونگذاری در انحصار مجلس است و موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها به‌ویژه در مورد فوتبال نیز در حوزه اختیارات دولت است و اگر نیاز به قانون باشد، دولت یا مجلس باید از طریق لایحه یا طرح اقدام کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: ورود شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها وجهی ندارد.

وی در پاسخ به اینکه آیا شورا به‌عنوان یک نهاد بالادستی می‌تواند در این مورد ورود داشته باشد، توضیح داد: این کار یک نوع قانونگذاری است؛ اگر بگویند ورود آزاد یا ممنوع است، قانونگذاری کرده‌اند و این امر در حوزه وظایف و اختیارات شورای‌عالی انقلاب فرهنگی نیست.

عضو فراکسیون امید مجلس تاکید کرد: رهبر انقلاب نیز اعلام کرده‌اند که وظیفه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی سیاست‌گذاری و وظیفه مجلس قانونگذاری است؛ لذا دستگاه‌های مختلف نباید در کار یکدیگر دخالت کنند و در شرایط کنونی نیز نیاز به قانون احساس نمی‌شود و تصمیم‌گیری درمورد این موضوع بر عهده دولت است.

وی با اشاره به ورود وزارت ورزش در این خصوص بیان کرد: وزارت ورزش باید زیرساخت‌ها و شرایط را فراهم کند؛ مثلا در مورد مسابقات فوتبال باید در ورزشگاه‌ها جایگاه مخصوص برای زنان قرار دهند؛ محل ورود و خروج آنها جدا باشد و سرویس بهداشتی جدا داشته باشند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قاعدتاً از نظر شرعی نیز این امر نباید مشکلی داشته باشد؛ زیرا در مسابقات فوتبال بدن بازیکنان پوشیده است و از نظر فقهی اشکالی بر آن وارد نیست و مانند مسابقات کشتی نیست که بگوییم اشکال شرعی دارد.

مطهری در پایان یادآور شد: حتی بدن ورزشکار در مسابقات فوتبال نسبت به والیبال پوشیده‌تر است؛ بنابر این درباره مسابقات فوتبال اشکال شرعی وجود ندارد.


منبع : جماران

برچسب ها : #نظر علی مطهری در مورد ورود بانوان به استادیوم فوتبال

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نظر علی مطهری در مورد ورود بانوان به استادیوم فوتبال


X https://sport45.site/