تاریخ انتشار : دوشنبه 15 آبان 1396 - ساعت : 11:38

کد مطلب: 208851 چاپ به اشتراگ گذاشتن

حریرچی:

زیاد بودن خودرو نسبت به جمعیت علت آلودگی هوا/ هر ایرانی سالی 4 بار به پزشک مراجعه می کند

مازندمجلس: خبرگزاری میزان- سخنگوی وزارت بهداشت گفت: یکی از علل آلودگی هوا زیاد بودن تعداد خودروها نسبت به جمعیت است.

مازندمجلس:

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان،ایرج حریرچی روز دوشنبه در نشست خبری گفت: ۱۰ سال از ورود ریزگر‌ها به تهران می‌گذرد و آنچه خطرناک است ذرات با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون است، البته مونوکسید کربن، سرب و مشتقات بنزین در بیشتر استان‌ها کنترل شده است. بخشی از آلودگی هوا به علت بالاتر بودن آمار خودرو نسبت به جمعیت است.

وی گفت: هر سال از آبان درگیر پدیده آلودگی هوا هستیم و این آلودگی از مهمترین عوامل خطر در جهان محسوب می‌شود.

حریرچی افزود: در کنترل آلودگی هوا بخشی از وظایف شامل سیاست گذاری ها، توسعه صنعتی، کشاورزی، جنگل‌ها و مراتع بر عهده دولت است و بخشی از آن نیز وظیفه مردم است که از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند.

وی گفت: در شهر‌های بزرگ تعداد خودرو‌ها و موتور سیکلت‌ها بیش از استاندارد جهانی است و به تبع آن مصرف سوخت ما و آلودگی ناشی از آن بیش از دیگر کشورهاست.

حریرچی افزود: حل آلودگی هوا عزم جدی می‌خواهد و تمام صنایع بزرگ باید پیوست سلامت داشته باشند؛ اما تا وقتی آمار تولید خودرو‌ها بنا به تقاضا، بالاست و قیمت سوخت و پارکینگ ارزان است نمی‌شود کار خاصی کرد.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: بیشتر کشور‌های اروپایی ۸ درصد درآمدشان در بیمارستان‌ها از محل پارکینگ است؛ اما در کشور ما همچنان آمار خودرو نسبت به جمعیت بالاست.

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: بر اساس آمار، هر ایرانی در سال ۹۴، ۴.۶۸ بار مراجعه به مراکز درمانی سرپایی داشته است.

حریرچی افزود: شاخص مراجعه به مراکز درمانی در کشور‌های پیشرفته بین ۲.۲ تا ۲.۷ است بنابراین این شاخص در کشور ما حتی از برخی کشور‌های پیشرفته نیز بیشتر است.

وی گفت: از ۴.۶۸ بار مراجعه هر ایرانی ۲.۲۵ بار مراجعه به پزشک عمومی و ۱.۶۸ بار مراجعه به پزشک متخصص بوده است.

حریرچی افزود: از ۴.۶۸ بار مراجعه ۲.۶۶ بار مراجعه به مطب و ۲.۲۲ بار مراجعه به مراکز عمومی بوده است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: اگر کل مراجعات سرپایی را در نظر بگیریم هر ایرانی در سال قبل، ۹ بار مراجعه به مراکز درمانی داشته است که به صورت درمانی ۹.۱۶ درصد مربوط به شهرنشین‌ها و ۸.۳۵ درصد مربوط به روستاییان است.

وی بالاترین بار مراجعه را مربوط به گروه سنی بالای ۶۵ سال دانست.

این خبر به روز می شود....


منبع : میزان

برچسب ها : #مراجعه #آلودگی #حریرچی #درمانی #مراکز #افزود #ایرانی #سخنگوی #وزارت #خودرو #بهداشت #جمعیت #مربوط #عمومی #کشور‌های #بیشتر #پیشرفته #سرپایی #خودرو‌ها #کنترل #بالاست #پارکینگ

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : زیاد بودن خودرو نسبت به جمعیت علت آلودگی هوا/ هر ایرانی سالی 4 بار به پزشک مراجعه می کند


X https://sport45.site/