مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 1665 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 04 تیر 1394 -ساعت : 10:45

چاپ به اشتراگ گذاشتن
80 درصد مردم مخالف آمدن عبوری بودند/ دامادی استثنا بود/ عبوری می‌تواند استاندار بابرنامه‌ای باشد

محمدی کیادهی در گفتگوی اختصاصی با مازند مجلس مطرح کرد؛

80 درصد مردم مخالف آمدن عبوری بودند/ دامادی استثنا بود/ عبوری می‌تواند استاندار بابرنامه‌ای باشد

اختصاصی مازند مجلس: بحث برای نامزدی شهردار و حضور در انتخابات وی، جدی بود دوستان زیادی هم تمایل داشتند بیاید. ولی 80 درصد مردم مخالف آمدن عبوری بودند از طرفی طومارهای متعددی نوشتند که عبوری در شهرداری بماند و حتی از ما و سایر همکاران می‌خواستند که به نوعی مانع حضور عبوری در انتخابات مجلس شویم

اختصاصی مازند مجلس :محمدی کیادهی که سابقه‌ی کاندیداتوری برای انتخابات مجلس و سالها کار اجتماعی و سیاسی را در چتنه دارد و از ابتدای فعالیت شوراها نماینده مردم ساری در شورای اسلامی شهر بوده و جایگاه های متفاوتی را از ریاست شورای استان تا ریاست شورای شهر ساری، و مشاور شهردار را تجربه کرده است با حضور در دفتر مازند مجلس به نسبت به حوزه انتخابیه ساری – میاندورود، مدیریت مدیران استان، و ... به اظهار نظر پرداخته است که اولین بخش این گفت‌و‌گو در ادامه می‌آید:

ماجرای نامزدی مهدی عبوری برای انتخابات مجلس چه بود و اینکه گمانه زنی‌ها برای استاندار شدن وی چقدر جدی است؟

بحث برای نامزدی شهردار و حضور در انتخابات وی، جدی بود دوستان زیادی هم تمایل داشتند بیاید. ولی 80 درصد مردم مخالف آمدن عبوری بودند از طرفی طومارهای متعددی نوشتند که عبوری در شهرداری بماند و حتی از ما و سایر همکاران می‌خواستند که به نوعی مانع حضور عبوری در انتخابات مجلس شویم در مجموع خود عبوری به این نتیجه رسید که وارد عرصه انتخابات نشود و در شهرداری بماند. چنانچه خودش می‌گفت طبع اجرایی‌اش بیشتر از طبع کارهای ستادی ست. در نهایت آمدن عبوری منتفی ست.

ولی در بحث استاندارشدن وی، باید بگویم استانداری نهادی است که برای شهروندان ساروی مهم است چراکه سال‌های زیادی استاندار ساروی نداشتند و دوست دارند این امر تحقق یابد و هم اینکه عبوری انسانی قوی و توانمند در امور اجرایی است. در شهرداری با آنکه محدوده وظایفش شهر ساری بود توانست بین گروه‌ها و نهادها وحدت ایجاد کند و اگر استاندار شود توانایی این را دارد که این وحدت و انسجام را استانی کند و هم اینکه عملکرد خوبی داشته باشد. به طوری که در شهرداری ثابت کرد توانایی چنین کاری را دارد. ولی انتخاب استاندار به دست شورای شهر و دیگران نیست بلکه نیاز است خود دولت به این نتیجه برسد با توجه به سیاست‌های وزارت کشور و برنامه‌ها و آیتم‌هایی که دارند وی را به عنوان استاندار انتخاب کنند. ولی با توجه به در پیش داشتن انتخابات مجلس، بعید به نظر می‌رسد استانداران را تغییر دهند معمولا در زمان انتخابات چنین تغییراتی را شاهد نبودیم مگر اینکه اتفاق خاصی بیفتد که اگر چنین شود و عبوری انتخاب شود وی می‌تواند استاندار خوب و بابرنامه‌ای برای مازندران باشد.

شورای شهر ساری یکبار تجربه اینکه برای انتخابات مجلس کاندیدا معرفی کند و اتفاقا پیروز هم شود، را دارد آیا این احتمال وجود دارد این بار نیز با وجود 3 کاندیدا از شورای شهر چنین اتفاقی بیفتد؟

نه، فقط آقای دامادی بود که او هم استثنائاتی نسبت به این 3 نفری که اکنون استعفا دادند دارد که علت اصلی پدر مرحومش بود بعد جوانی و تیپ او نیز تاثیر گذار بود دامادی در آن شرایط استثنا بود و اگر عضو شورا هم نبود می‌توانست رای بیاورد من فکر می‌کنم عضویت دامادی در شورای شهر آیتم ضعیفی برای جذب آرای مردمی بود.

عملکرد آقای دامادی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

به نظر من نمایندگان اشتباهی گزارش عملکرد می‌دهند. نماینده هیج‌گاه نباید در حوزه اجرا عملکرد دهد، چراکه وظایفش در قانون اساسی مشخص است. نماینده باید عملکرد تقنینی به مردم بدهد و اینکه تاثیرش در تصویب قوانینی که تاثیرگذار بود چقدر بوده؟ در کمیسیون‌ها چه مقدار توانست با قوانین و تلاش در تصویب آنها توانست فلان معضل حوزه انتخابیه‌اش را حل کند؟ مثلا در رفع مشکلات قانونی کشاورزان چقدر تاثیرگذار بوده؟ و...

 چون در این حوزه معمولا نمایندگاه گزارش عملکرد نمی‌دهند دقیقا نمی‌توانیم بگوییم عملکردشان خوب بوده یا نه! همه می‌آیند گزارش اجرایی می‌دهند که در حیطه وظیفه‌شان نیست. نقش نماینده‌ها در اجرای پروژه‌ها و پل‌ها در قانون، تعریف شده نیست. اینکه نماینده چقدر در کارش قوی بوده؟ چقدر در صحن مجلس فعال بوده؟ چقدر به وزرا تذکر داد؟ اینها ملاک فعالیت است دامادی و دیگر نمایندگان اگر در این حوزه فعال بودند عملکرد خوبی داشتند. از طرفی از لحاظ فعالیت‌های مردمی، دامادی در میان مردم جا باز کرد پیگیر مطالبات مردمی هست و رابطه خوبی نیز با آنها دارد. اما این‌ها دلیل نمی‌شود جامعه را به سمتی ببرد که دامادی بگوید من پادگان را آزاد کردم بعد عبوری بیاید تکذیب کند. شجاعی بیاید بگوید میاندورود را من شهرستان کردم و دیگری تکذیب کند، چون این مسائل در وظایف نمایندگان نیست.

پایان بخش نخست

گفت‌و‌گو: مجید ساجدی فر

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : محمدی کیادهی - عبوری - استانداری مازندران - انتخابات مجلس - ساری - میاندورود - دامادی - مجلس دهم -

مطالب مرتبط با : 80 درصد مردم مخالف آمدن عبوری بودند/ دامادی استثنا بود/ عبوری می‌تواند استاندار بابرنامه‌ای باشد
نظر شما در مورد : 80 درصد مردم مخالف آمدن عبوری بودند/ دامادی استثنا بود/ عبوری می‌تواند استاندار بابرنامه‌ای باشد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها