مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 206052 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 04 آبان 1396 -ساعت : 19:27

چاپ به اشتراگ گذاشتن
 مقاومت ملت عراق در برابر تروریست ها از آنان کشوری قدرتمند ساخت / باید به دنبال توسعه روابط میان خود باشیم / آنچه که عراق را به پیروزی رساند وحدت میان مردم عراق بود

رئیس مجلس در دیدار با نخست وزیر عراق؛

مقاومت ملت عراق در برابر تروریست ها از آنان کشوری قدرتمند ساخت / باید به دنبال توسعه روابط میان خود باشیم / آنچه که عراق را به پیروزی رساند وحدت میان مردم عراق بود

مازندمجلس: رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با نخست وزیر عراق گفت: در دوران مسئولیت شما، عراق به سه دستاورد مهم دست یافت که این دستاوردها در تاریخ به یادگار باقی خواهد ماند.

مازندمجلس: رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با نخست وزیر عراق گفت: در دوران مسئولیت شما، عراق به سه دستاورد مهم دست یافت که این دستاوردها در تاریخ به یادگار باقی خواهد ماند.
دکتر علی لاریجانی امروز (پنجشنبه، 4 آبان ماه) در دیدار با حیدرالعبادی نخست وزیر عراق ضمن تبریک توفیقات روزافزون، افزود: مقاومت ملت عراق به دنیا نشان داد که عراق دارای قدرتی است که هیچ کس نمی تواند به آن تعرضی داشته باشد.
وی افزود: دستاورد اول اینکه شرایط را در عراق به گونه ای رقم زدید که دست تروریست ها را از عراق کوتاه کردید، هرچند در برخی از نقاط هنوز تحرکاتی وجود دارد اما با تدابیر شما به زودی این مناطق هم از وجود آنان پاک خواهد شد.
رئیس قوه مقننه دستاورد دوم را جلوگیری از تجزیه عراق خواند و تصریح کرد: با درایت و تدابیر لازم توانستید از تجزیه عراق جلوگیری کنید.
وی یادآور شد: سومین دستاورد قدرت نظامی عراق است که متکی بر مردم می باشد و حفظ آن برای صیانت از عراق اهمیت زیادی دارد.
دکتر لاریجانی متذکر شد: اگرچه حضور تروریست ها برای شما هزینه هایی را در برداشت اما باعث شد تا از درون این مشکل، یک عراق قدرتمند متولد شود و حال زمان آن است تا شرایط را برای بازسازی و توسعه اقتصادی فراهم نمایید.
اعلام حمایت جمهوری اسلامی ایران از ملت و دولت عراق
رئیس قوه مقننه ضمن اعلام حمایت جمهوری اسلامی ایران از ملت و دولت عراق ادامه داد: مطمئن هستم که در ایران علاقمندی زیادی برای توسعه روابط سیاسی و اقتصادی با کشور عراق وجود دارد و برای تسهیل برقراری و گسترش آن لازم است که برخی موانع را مرتفع نماییم.
نقش آفرینی عراق در منطقه خوب است ولی باید نسبت به طرف های مقابل شناخت درستی به دست آورد
وی ادامه داد: نقش آفرینی عراق در منطقه خوب است ولی باید نسبت به طرف های مقابل شناخت درستی به دست آورد تا اینکه آنان هم در همان چارچوب موردنظر حرکت کنند و به دنبال مشکل آفرینی جدید در عراق و منطقه نباشند.
خیلی ها دوست ندارند که عراق به عنوان کشوری مستقل و دموکراتیک در منطقه شناخته شود
دکتر لاریجانی با اشاره به برخی تحرکات منفی از سوی تعدادی از کشورها تصریح کرد: خیلی ها دوست ندارند که عراق به عنوان کشوری مستقل و دموکراتیک در منطقه شناخته شود زیرا عراق دارای منابعی است که برای آنان ایجاد نگرانی می کند.
وی با اشاره به تحرکات آمریکا و اسرائیل در کشور عراق و منطقه متذکر شد: آنان اهدافی را دنبال می کنند که مهم ترین آن جلوگیری از حضور نیروهای مسلح مردمی است، زیرا با این کار قصد دارند تا به قدرت مسلمانان ضربه بزنند و نمونه بارز این تحرکات، تحریم هایی است که اخیرا علیه نیروهای مردمی حزب الله به تصویب رساندند.
رئیس قوه مقننه زیر پا گذاشتن تعهدات برجام را دومین مورد دانسته و گفت: ما به تعهد خود پایبند هستیم تا جایی که آنان نیز بر تعهداتشان پایبند باشند.
باید به دنبال توسعه روابط میان خود باشیم تا دشمنان نتوانند اوضاع را به نفع خودشان برگردانند
دکتر لاریجانی در پایان یادآور شد: ما باید به دنبال توسعه روابط میان خود باشیم تا دشمنان نتوانند اوضاع را به نفع خودشان برگردانند.
همچنین در این دیدار حیدرالعبادی گفت: بسیار مشتاقم که در کشور دوم خودم هستم و از این که کشور جمهوری اسلامی ایران در شرایط سخت کنار ما بوده است تشکر می کنیم.
آنچه که عراق را به پیروزی رساند وحدت میان مردم عراق بود
وی افزود: آنچه که عراق را به پیروزی رساند وحدت میان مردم عراق بود و حتی مسئله شمال عراق و تقسیم آن نتوانست خدشه ای به وحدت مردم وارد نماید و ما تلاش کردیم که به مردم کرد عراق این پیغام را برسانیم که آن ها جزو ملت عراق هستند و ما آن ها را جدا از خود نمی دانیم.
نخست وزیر عراق تصریح کرد: نیروهای پیش مرگه می خواستند در مقابل ارتش عراق ایستادگی کنند ولی ما به آنان پیغام دادیم که باید حافظ امنیت در عراق باشند و آنان نیز به این مسئله توجه کردند.
وی ادامه داد: در قانون اساسی عراق، دولت مرکزی مسئول امنیت مرزها و عراق است و عراق کشوری واحد و یکپارچه است.
حیدرالعبادی در ادامه با اشاره به نابودی نیروهای تروریستی در عراق گفت: ما تلاش داریم تا ثبات را به منطقه بازگردانیم تا مردمی که از خانه هایشان کوچ کرده اند دوباره بازگردند.
ریشه یابی ظهور تروریست ها، امری مهم
وی ریشه یابی ظهور تروریست ها را امری مهم خواند و گفت: در واقع داعش زمانی متولد شد که مشکلاتی در سوریه به وجود آمد و آنان با سلاح و پول مورد حمایت برخی از کشورها قرار گرفته و شروع به اشغالگری کردند.
نخست وزیر عراق تاکید کرد: ما تلاش داریم تا منطقه را به توسعه برسانیم و نه تنها به منافع خود بلکه منافع سایر کشورها را هم در نظر بگیریم و باعث ضرر به دیگران نشویم.
جنگ و درگیری سال ها است که منطقه را عقب نگه داشته و مانع توسعه آن شده است
وی گفت: جنگ و درگیری سال ها است که منطقه را عقب نگه داشته و مانع توسعه آن شده است به همین دلیل باید در حفظ امنیت آن تمام تلاش خود را به کار ببریم.
توجه به جوانان امری مهم
حیدرالعبادی توجه به جوانان را امری مهم خواند و افزود: همه ما باید تلاش کنیم تا با اشتغالزایی جلوی به هرز رفتن نیروهای پر انرژی را بگیریم زیرا تروریست ها با استفاده از نیروهای جوان توانستند به قدرت برسند.
همکاری صمیمانه میان ایران و عراق پاسخی است به سال هایی که ما شاهد جنگ و درگیری به خاطر حضور نیروهای بعثی در عراق بودیم
نخست وزیر عراق در پایان خاطرنشان کرد: همکاری صمیمانه میان ایران و عراق پاسخی است به سال هایی که ما شاهد جنگ و درگیری به خاطر حضور نیروهای بعثی در عراق بودیم و ما تمایل فراوانی داریم که روابطمان را بیش از پیش گسترش داده و در تمامی زمینه های سیاسی، اقتصادی، دینی و فرهنگی با یکدیگر رابطه تنگاتنگی داشته باشیم./


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : منطقه - نیروهای - توسعه - تروریست - دنبال - لاریجانی - افزود - درگیری - ادامه - دستاورد - اسلامی - کشوری - روابط - دیدار - باشیم - جمهوری - حمایت - امنیت - اقتصادی - آفرینی - داریم - تحرکات - مقابل - اشاره - کشورها - تصریح - جلوگیری - شرایط - رساند - حیدرالعبادی - پیروزی - مقننه - مردمی - خواند - نتوانند - دشمنان - باشند - پایبند - اوضاع - پاسخی - صمیمانه - همکاری - بگیریم - پیغام - برسانیم - مسئله - جوانان - پایان - منافع - خودشان - سیاسی - تجزیه - یادآور - زیادی - تدابیر - اینکه - مقاومت - قدرتمند - دارای - متذکر - متولد - عنوان - مستقل - دموکراتیک - ندارند - درستی - اعلام - گسترش - شناخت - شناخته -

مطالب مرتبط با : مقاومت ملت عراق در برابر تروریست ها از آنان کشوری قدرتمند ساخت / باید به دنبال توسعه روابط میان خود باشیم / آنچه که عراق را به پیروزی رساند وحدت میان مردم عراق بود
نظر شما در مورد : مقاومت ملت عراق در برابر تروریست ها از آنان کشوری قدرتمند ساخت / باید به دنبال توسعه روابط میان خود باشیم / آنچه که عراق را به پیروزی رساند وحدت میان مردم عراق بود

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها