دیدگاه ها و رویکردها در توسعه استان مازندران

تاریخ انتشار : پنج شنبه 18 آبان 1396 - ساعت : 12:59

کد مطلب: 209675 چاپ به اشتراگ گذاشتن

اختصاصی مازندمجلس؛

دیدگاه ها و رویکردها در توسعه استان مازندران

اختصاصی مازندمجلس: امروزه شاهد گفتمان توسعه در سطوح مدیریت ارشد استان هستیم و به نقش توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در کیفیت زندگی مردم و سایر عرصه ها تأکید می گردد و مباحث " توسعه پایدار" و " توسعه متوازن " پرداخته می شود که به عنوان چشم انداز برنامه ای از گستردگی و اهمیت قابل ملاحظه ای برخوردار است.

اختصاصی مازندمجلس: امروزه شاهد گفتمان توسعه در سطوح مدیریت ارشد استان هستیم و به نقش توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در کیفیت زندگی مردم و  سایر عرصه ها تأکید می گردد و مباحث " توسعه پایدار" و " توسعه متوازن " پرداخته می شود که به عنوان چشم انداز برنامه ای از گستردگی و اهمیت قابل ملاحظه ای برخوردار است. نیز دانسته ایم همواره کیفیت زندگی بشر مورد توجه صاحب نظران و سیاستمداران جوامع پیشرفته و توسعه نیافته بوده است. از طرفی مدام با افزایش نیازهای جمعیت منطقه مان روبرو هستیم و  در مقابل در شرایط موجود با کاهش منابع اولیه آب و زمین های زراعی ، افزایش بیماری ها، فقر، بیکاری و آلودگی های زیست محیطی مواجه بوده و باید هر چه بیشتر در جهت تأمین شاخص های رفاه آموزشی، فرهنگی،  اجتماعی، درمانی و بهداشتی، اشتغال و درآمدزائی مردم چاره جوئی نمود. 

حال که اندیشه های ناب علمی در محافل مدیریتی و اجرائی ورود کرده است و توجه به مسائل زیست محیطی و منابع انسانی به عنوان ابزارهای توسعه معرفی می گردد باید به خود ببالیم که تدبیری مهم صورت گرفته و امیدی پرتلألو در اذهان مردم منطقه ایجاد کرده است. قطعا می توان نتیجه گرفت علاوه بر سیاست های حفاظت از محیط زیست در خصوص گسترش امکانات و بهبود زندگی نسل حاضر و نسل آینده و حفظ سرمایه های طبیعی و فیزیکی اندیشیده شده است.

همچنین  اشاره گردید برقراری تعادل و توازن بین منابع مورد نظر است و در این میان منابع انسانی مورد تأکید قرار گرفته که در این دیدگاه توسعه انسانی و عنایت به کرامت آدمیان جلوه گاه نظر است تا انسان ها در محیطی توانبخش از حیاتی سالم و خلاق برخوردار و به سطح زندگی قابل قبول و استاندارد دست یابند و با برقراری تعادل در سایر عرصه ها  و نگاه همه جانبه توسعه متوازن بر جامعه و منطقه حاکم گردد.

امید آن داریم که با سیاست های مدبرانه و برنامه ریزی های هوشمندانه در سطوح کلان و اجرایی نظاره گر رشد و پیشرفت های چشمگیر در سایر زمینه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سلامت روزافزون محیط زیست همیشه سبز استان مان  باشیم.

دکتر هما رضایی قلعه

رئیس اداره آموزش و پژوهش اداره کل حفاظت محیط زیست  و رئیس سازمان زنان حزب اعتدال و توسعه استان مازندران

نویسنده :

برچسب ها : #دیدگاه ها و رویکردها در توسعه استان مازندران اختصاصی مازندمجلس؛

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : دیدگاه ها و رویکردها در توسعه استان مازندران


X https://sport45.site/