تاریخ انتشار : جمعه 19 آبان 1396 - ساعت : 09:07

کد مطلب: 209767 چاپ به اشتراگ گذاشتن

زائران در صورت گم کردن مدارک هویتی در سامرا و کاظمین به بغداد مراجعه کنند/ زوار وجوه نقد خود را مدیریت کنند

مازندمجلس: خبرگزاری میزان- سرکنسول ایران در عراق گفت: زائران اربعین حسینی وجوه نقدی که با خود به کشور عراق برده را مدیریت کرده، زیرا صرافی‌ها قادر به پرداخت پول به آن‌ها نیستند.

مازندمجلس:

سید مسعود حسینیان در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت: در شهر کربلا، بانک ایرانی وجود ندرد و به دلیل حجم قابل توجه زائران، صرافی‌ها نیز قادر به پرداخت پول به زائران نیستند.

وی افزود: درخواست ما این است که زائران رابعین حسینی مبالغی که با خود به همراه دارند را مدیریت کنند، زیرا در صورت کمبود وجه، برای بازگشت با مشکل مواجه می‌شوند.

سرکنسول ایران در عراق با اشاره به کاهش قابل توجه حضور افراد غیر قانونی در کشور عراق خاطرنشان کرد: خوشبختانه امسال با تذکرات متعدد ارائه شده، تعداد زائران فاقد ویزا در کشور عراق به شدت کاهش یافته و ما نیز با مشکلات این چنینی مواجه نیستیم.

حسینیان خواستار مدیریت سفر از سوی زائران اربعین حسینی شد و اظهارکرد: درخواست ما این است که زائران اربعین حسینی سفر خود را مدیریت کرده و با توجه به اینکه اربعین در کربلا، روز جمعه است، زائران از ماندن در این شهر خودداری کنند.

وی ادامه داد: از زائران درخواست شده که پس از زیارت، از شهر کربلا خارج شوند تا سایر زائران نیز امکان حضور در این شهر را پیدا کنند.

سرکنسول ایران در عراق یکی از اصلی‌ترین مشکلات زائران را گم کردن موکب‌ها دانست و تصریح کرد: بیشترین مراجعه زائران به دفاتر کنسولگری ایران در کشور عراق از سوی زائرانی است که به دلیل گم کردن مواکب، مدارک خود را از دست داده اند.

حسینیان افزود: زائران در صورتی که وسایل خود را در یک موکب می‌گذارند و برای زیارت حاضر می‌شوند باید آدرس موکب را دریافت کرده و توصیه ما این است که در هر شرایطی، زائران مدارک هویتی خود را به همراه داشته باشند.

وی با اشاره به فعالیت دفاتر کنسولگری ایران در شهر‌های بصره، نجف، کربلا و بغداد اظهارکرد: در شهر‌های بصره، نجف، کربلا و بغداد دفاتر کنسولگری فعال بوده و زائر در صورت گم کردن مدارک هویتی خود می‌توانند به این مراکز مراجعه کنند، اما اگر در شهر‌های کاظمین و یا سامرا به مشکل برخوردند به این خاطر که در این شهرها، ایران دفاتر کنسولگری ندارد زائران باید به شهر بغداد مراجعه کنند.


منبع : میزان

برچسب ها : #زائران #کربلا #مدیریت #مراجعه #بغداد #مدارک #کنسولگری #دفاتر #شهر‌های #اربعین #درخواست #حسینی #حسینیان #هویتی #اظهارکرد #زیارت #سامرا #کاظمین #مشکلات #مواجه #همراه #می‌شوند #سرکنسول #اشاره #افزود

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : زائران در صورت گم کردن مدارک هویتی در سامرا و کاظمین به بغداد مراجعه کنند/ زوار وجوه نقد خود را مدیریت کنند


X https://sport45.site/