0

تاریخ انتشار : شنبه 20 آبان 1396 - ساعت : 14:04

کد مطلب: 210048 چاپ به اشتراگ گذاشتن

جنجال «گریس موگابه» در زیمبابوه

مازندمجلس: همسر رئیس جمهوری زیمبابوه که در هفته گذشته شانس خود را برای جانشینی «موگابه» افزایش داد بار دیگر سبب بروز جنجال در این کشور آفریقایی شد.

مازندمجلس: گاردین گزارش داد: ۴ نفر (۳ مرد و یک زن) در زیمبابوه به دلیل تمسخر «گریس موگابه» همسر رابرت موگابه رئیس جمهوری این کشور، بازداشت شدند. این ۴ نفر متهم به زیر سوال بردن قدرت ریاست جمهوری در زیمبابوه هستند.

بازداشت این ۴ نفر در حالی انجام می شود که در هفته گذشته شانس گریس موگابه برای نشستن بر کرسی رابرت موگابه افزایش یافت.
در هفته گذشته رابرت موگابه ۹۳ ساله که سالخورده ترین رئیس دولت در دنیا به شمار می آید، معاون قدیمی خود «امرسون منانگاگوا» را که مدتها بود به عنوان گزینه احتمالی جانشینی او شناخته می شد، برکنار کرد و بدین ترتیب شانس گریس برای جانشینی وی افزایش یافت.
به گزارش گاردین،  گریس موگابه که چندین جنجال مهم را از سر گذرانده، یکی از دو معاون رابرت موگابه شده است و از گزینه های اصلی جانشینی او به حساب می آید.
در اوایل سال جاری میلادی، زنی در آفریقای جنوبی، بانوی اول زیمباوه را متهم کرد که با یک کابل برق در هتلی در ژوهانسبورگ کتکش زده است. پس از این بود که دولت آفریقای جنوبی با اعطای مصونیت دیپلماتیک اجازه داد گریس موگابه بگریزد.
گریس موگابه قبلا  هم یک عکاس روزنامه را که کوشید از او به هنگام خرید در هنگ کنگ عکس بگیرد، مورد حمله قرار داد و با استفاده از مصونیت دیپلماتیک گریخته بود.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #موگابه #رابرت #جانشینی #گزارش #زیمبابوه #آفریقای #جنوبی #مصونیت #دیپلماتیک #گزینه #گذشته #جمهوری #گاردین #بازداشت #جنجال #افزایش #معاون

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : جنجال «گریس موگابه» در زیمبابوه