مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 1674 -تاریخ انتشار : شنبه 06 تیر 1394 -ساعت : 10:50

چاپ به اشتراگ گذاشتن
فضای عمومی بابل، اصولگرایی‌ست/ تعدد نامزدهای اصولگرایان بسیار کمتر از اصلاح‌طلبان است

اختصاصی مازندمجلس/ دبیر تشکل‌های اصولگرایان شهرستان بابل در گفتگو با مازندمجلس عنوان کرد؛

فضای عمومی بابل، اصولگرایی‌ست/ تعدد نامزدهای اصولگرایان بسیار کمتر از اصلاح‌طلبان است

اختصاصی مازند مجلس: فضای عمومی بابل، اصولگرایی‌ست، اما اصلاح‌طلبان از لحاظ تاکتیکی جلوترند!/ دبیر تشکل‌های اصولگرایان بابل، حجت‌الاسلام ناصری و دکتر مومنی را از نامزدهای مطرح اصولگرایان بابل نام برد و گفت: حسین طهماسبی و ... از نامزدهای جوان اصولگرا هستند.

اختصاصی مازند مجلس : در سلسله گفتگوهای مازندمجلس با فعالان سیاسی حوزه‌های نه‌گانه مازندران، این‌بار به سراغ امید بابانیا دبیر تشکل‌های اصولگرایان بابل رفتیم، بابانیا در این گفت‌و‌گو از برنامه‌های، نامزدهای مطرح اصولگرایی و آخرین فعالیت‌های این جریان گفت که از نظرتان می‌گذرد:

 

تعدد نامزدهای اصولگرایان بسیار کمتر از اصلاح‌طلبان است

 بابانیا با بیان اینکه اصولگرایان بابل هنوز به یک انسجام قطعی نرسیدند، اظهار کرد: از یک‌سال قبل، جلسات متعددی با حضور تشکل‌های اصولگرایی تشکیل شد که ایجاد انسجام و حفظ آن در اولویت برنامه‌ها است.

 وی با اظهار اینکه نیاز است سامانه‌ای برای فضای سیاسی – اجتماعی ایجاد شود، افزود: در تلاشیم با ایجاد چنین سامانه‌ای، نظراتی که بر اساس اصول و منشور گفتمان اصولگرایان است، پیاده‌سازی کنیم.

 دبیر تشکل‌های اصولگرایان بابل، تصریح کرد: در این صورت یکی از کارکردهای این جریان، جذب و کادرسازی نیروهای خوب و توانمند، و ارائه برنامه‌های مختلف و مداوم است.

 بابانیا، با بیان اینکه این ابتکار اصولگرایان بابل در سطح کشور درحال انجام است، یادآور شد: نیاز است احزاب سیاسی را فرا بخوانیم تا به این سامانه کشوری وصل شوند.

 وی با اشاره به حضور 20 نامزد احتمالی در انتخابات مجلس بابل، بیان کرد: تعدد نامزدهای اصولگرایان بسیار کمتر از اصلاح‌طلبان است.

 دبیر تشکل‌های اصولگرایان بابل، حجت‌الاسلام ناصری و دکتر مومنی را از نامزدهای مطرح اصولگرایان بابل نام برد و گفت: حسین طهماسبی و ... از نامزدهای جوان اصولگرا هستند.

 

 

نحوه آرایش مجلس بستگی به عملکرد 2 حزب دارد

 بابانیا درباره آرایش مجلس دهم اظهار کرد: به نظر من تفکر اصولگرایی، گفتمان غالب کشور است چون حتی اصلاح‌طلبان نیز به اصول معتقدند. بنابراین نحوه آرایش مجلس بستگی به عملکرد 2 حزب دارد و باید دید انتخاب مردم چیست.

 وی با بیان اینکه فضای عمومی شهر بابل، اصولگرایی‌ست، افزود: از لحاظ تاکتیکی و استفاده از روش‌ها و رویه‌های انتخاباتی، اصلاح‌طلبان جلوترند.

 دبیر تشکل‌های اصولگرایان بابل، در ادامه عملکرد دولت را خوب و قابل قبول ارزیابی کرد و گفت: گمانه‌هایی در سطح جامعه هست مبنی براینکه تشکیلات اجرایی دولت می‌خواهد به نفع جریانی خاص چیدمان شود، ولی چون شورای نگهبان ناظر این امور است از این بابت نگرانی نداریم.

 

تبلیغات کنار صندوق‌های آرا را نمی‌پسندیم

 بابانیا، با اشاره به بداخلاقی انتخابات مجلس سال 90 در بابل، ادامه داد: یکی از بخشداران وقت که با یکی از نامزدها نسبت فامیلی داشته سعی می‌کرد در نتیجه انتخابات اثرگذار باشد و مظنون به این امر بود اما انقدر قابل توجه نبود که بخواهد در سرنوشت انتخابات تاثیرگذار باشد.

 وی با اظهار اینکه وقوع چنین مواردی ناشی از بداخلاقی و بی‌تقوایی برخی از‌ افراد است، تصریح کرد: ما به درک و شعور مردم اعتماد قاطع داریم اما اینکه برخی کنار صندوق‌های آرا، برای نامزدی خاص تبلیغات کنند را نمی‌پسندیم.

 

جامعه نیازمند فضای تازه‌تر و گفتمان سیاسی عمیق‌تری هست

 دبیر تشکل‌های اصولگرایان بابل، با بیان اینکه مردم از شعارهای مسئولین و جریان‌های سیاسی خسته شدند، گفت: جامعه امروز نیازمند فضای تازه‌تر و گفتمان سیاسی عمیق‌تری هست. مثلا گفتمان ایثارگری که در 8 سال دفاع مقدس حاکم بوده، همان حضور می‌تواند در همه زمینه‌ها کاربردی‌تر باشد.

 بابانیا، گسترش فضای مجازی و استقبال مردم از این فضا را یکی از چالش‌های جدید جامعه عنوان کرد و افزود: بسیاری از مطالب ارائه شده در فضای مجازی که بر فضای انتخابات نیز تاثیرگذار است، سندیت بسیار پایینی دارند و در رشد جامعه تاثیرگذار نیستند.

 وی در پایان، پخش بروشورها و ارائه 2 مطلب «انتخابات و عبور از ارتجاعات و التقادات» و «تبلیغات زودهنگام انتخابات خوب یا بد؟» را از جمله اقدامات انجام شده برای آگاه‌سازی افکار عمومی و بصیرت بخشی جامعه نام برد.

مصاحبه: مجید ساجدی فر

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : امید بابا نیا - اصولگرایان بابل - حوزه انتخابیه بابل - حسین طهماسبی -

نظر شما در مورد : فضای عمومی بابل، اصولگرایی‌ست/ تعدد نامزدهای اصولگرایان بسیار کمتر از اصلاح‌طلبان است

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها