مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 18129 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 11 فروردین 1395 -ساعت : 15:39

چاپ به اشتراگ گذاشتن

فراهانی:مخالفت‌ با برجام پس از گذشت این همه زمان تعحب‌آور است/منتقدان برجام بدیلی برایش ارائه کنند

مازندمجلس: دبیرکل حزب ندای ایرانیان گفت: انتقاد به برجام تا قبل از امضای آن خوب بود اما باید بپذیریم برجام به عنوان یک میثاق ملی و بین المللی امضاء و اجرایی شده است و ما باید به تعهدهایمان عمل کنیم.

مازندمجلس:مجید فراهانی  در برنامه در گفتگوی ویژه خبری که در مورد اجرای برجام بود، با بیان اینکه برجام با حمایت جدی مردم ایران کشورهای منطقه و دنیا روبرو شد، گفت: با آرامشی که در کشور حاکم شد زمینه برای سرمایه گذاری خارجی و برنامه ریزیهای جدید فراهم آمد.

دبیرکل حزب ندای ایرانیان با اشاره به ورود شرکتها و صنعتگران خارجی به کشور برای ساخت کارخانه های مختلف و سرمایه گذاری در ایران گفت: اینکه تصور شود بلافاصله پس از برجام فضای اقتصادی کشور دگرگون میشود، ساده اندیشی است.

او تصریح کرد: رشد و رونق اقتصادی و به ثمر رسیدن طرح ها زمان بر است و نمیتوانیم به صرف اینکه برجام اجرایی شده، شاهد تغییرات اساسی در اقتصاد کشور باشیم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب یکی از نشانه های موفق بودن امضا و اجرای برجام را اختلافات کاندیداهای جمهوریخواه و دموکرات در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دانست و افزود: اگر برجام مثبت و موفق نبود به هیچ وجه محلی برای اختلاف دو جریان سیاسی در آمریکا در این رقابتها وجود نداشت.

دبیرکل حزب ندای ایرانیان با اشاره به اینکه زمان مباحث پیش از برجام گذشته است، تصریح کرد: با امضای برجام طرفین تعهداتی دارند که هر کدام در قبال اجرای آنها موظفند و باید پاسخگو باشند.

فراهانی با بیان اینکه پس از برجام،‌ دولت آمریکا دیگر امکان بسیج کردن دنیا علیه ایران را ندارد، در پاسخ به سؤالی در خصوص علت تأخیر در بازگشت اموال و داراییهای ایران پس از اجرای برجام و برداشته شدن تحریم ها گفت: وقتی کشوری برای اساس قطعنامه های سازمان ملل تحریم شود اموالش در دیگر کشورها بلوکه میشود و این کشورها پس از رفع تحریمها برای بازگرداندن یکباره این اموال و دارایی ها مقاومت میکنند و سعی میکنند که آنها را در چند مرحله پس دهند، اما در نهایت این پولها به ایران بازخواهد گشت.

او تصریح کرد: انتقاد به برجام تا قبل از امضای آن خوب بود اما باید بپذیریم برجام به عنوان یک میثاق ملی و بین المللی امضاء و اجرایی شده است و ما باید به تعهدهایمان عمل کنیم.

دبیرکل حزب ندای ایرانیان افزود: همه صاحب نظران و دلسوزان کشور در این شرایط باید در پی توسعه و رونق اقتصادی کشور و حل مشکلات معیشتی مردم باشند.

فراهانی با اشاره به اینکه شرایط بین المللی و منطقه ای و چالشها و درگیریها در اطراف جمهوری اسلامی ایران به اندازه کافی شرایط را برای ایجاد تحریم های بیشتر و درگیریهای احتمالی فراهم کرده است، گفت: منتقدان برجام باید بدیلی در برابر آن ارائه کنند که کشور را از تحریم ها،‌ درگیری و جنگ دور کند.

او با بیان اینکه نباید موضوعات غیرمرتبط با برنامه هسته ای از جمله برنامه موشکی و دفاعی کشور را به برجام ربط داد، ربط دادن دیگر برنامه ها و موضوعات به مسئله هسته ای را برنامه و دام برخی طرفها دانست و گفت: در داخل کشور ما نباید به این دام بیفتیم و در جبهه ایجاد تنش در منطقه قرار بگیریم.

دبیرکل حزب ندای ایرانیان افزود: جای تعجب است که با گذشت این همه زمان از امضاء‌ و اجرای برجام همچنان مخالفتهایی با آن در کشور وجود دارد.

فراهانی  تصریح کرد: باید در پی ایجاد امید و آرامش در جامعه و کشور باشیم و ارائه عملکرد ناقص و ایجاد یأس و ناامیدی در مردم کمی به کشور نمیکند.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : برجام - برج - نامه - اینکه - اجرا - برنامه - پس - اجرای - دبیرکل - تصریح - حزب ندای ایرانیان - اقتصاد - ایرانیان - ایجاد - ایرانی - تحریم - شرایط - فراهانی - افزود - آمریکا - اشاره - بیان - اقتصادی - منطقه - ارائه - رخ - المللی - نباید - موضوعات - اساس - میکنند - خارج - وع - جمهوری - گذاری - خارجی - فراهم - سرمایه - فراهانی  - منتقدان - بدیلی - میشود - اجرایی - باشند - اموال - امضای - دانست - باشیم - سیاسی - کشورها -

مطالب مرتبط با : فراهانی:مخالفت‌ با برجام پس از گذشت این همه زمان تعحب‌آور است/منتقدان برجام بدیلی برایش ارائه کنند
نظر شما در مورد : فراهانی:مخالفت‌ با برجام پس از گذشت این همه زمان تعحب‌آور است/منتقدان برجام بدیلی برایش ارائه کنند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها