تاریخ انتشار : سه شنبه 23 آبان 1396 - ساعت : 10:02

کد مطلب: 210974 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مجلس نمایندگان آمریکا: دخالت نظامی واشنگتن در جنگ یمن مجاز نیست/ عملیات‌های نظامی آمریکا برای مبارزه با القاعده است نه حوثی‌ها

مازندمجلس: اعضای مجلس نمایندگان آمریکا با هدف اثبات حق خود برای نظارت بر عملیات‎های خارجی، با صدور قطعنامه ای غیرالزام‎آور اعلام کردند آمریکا مجوز همکاری با سعودی‎ها در جنگ یمن را ندارد.

مازندمجلس:  پولیتیکو گزارش داد: مجلس نمایندگان آمریکا در اقدامی قابل تامل با اکثریت آراء قطعنامه ای را تصویب کرد که تا حد قابل ملاحظه ای همکاری نظامی آمریکا با عربستان سعودی در جنگ یمن را زیر سوال می‌برد و تاکید می‌کند که این نوع مشارکت در چارچوب مصوبه ای که کنگره پیشتر به ادعای مبارزه با تروریسم یا تهاجم نظامی به عراق تصویب کرده، نمی ‌گنجد.
البته این قطعنامه غیرالزام آور که با ۳۶۶ رای موافق در برابر ۳۰ رای مخالف تصویب شد، به هیچ وجه خواهان توقف حمایت‌های آمریکا از عربستان نیست اما به همکاری اطلاعاتی پنتاگون در زمینه شناسایی اهداف و سوخت رسانی به هواپیماهای سعودی اذعان می‌کند.
در بخشی از این بیانیه تاکید می‌شود که مجوز عملیات‌های نظامی آمریکا تنها برای مبارزه با القاعده و بقیه گروه‌‌های تروریستی است و شامل حوثی‌های یمن نمی‌شود.
 گفتنی است این قطعنامه نمادین بیشتر مصرف داخلی دارد و در واقع تاکیدی است بر حق کنگره به تصمیم‌گیری و نظارت بر عملیات‌های نظامی که در خارج از آمریکا انجام می‌شود.
حمایت فراحزبی از این قطعنامه نشان از نگرانی اعضای کنگره درباره افزایش حضور فراسرزمینی نظامیان آمریکا در سال‎های اخیر دارد حال آنکه به همان نسبت از حجم نظارت کنگره کاسته می‎شود.
در بخشی از این قطعنامه بر لزوم یافتن راه‎حل سیاسی برای برون رفت از بحران یمن هم اشاره شده است.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #آمریکا #نظامی #قطعنامه #کنگره #عملیات‌های #تصویب #مبارزه #تاکید #می‌کند #نظارت #سعودی #همکاری #القاعده #گزارش #نمایندگان #عربستان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مجلس نمایندگان آمریکا: دخالت نظامی واشنگتن در جنگ یمن مجاز نیست/ عملیات‌های نظامی آمریکا برای مبارزه با القاعده است نه حوثی‌ها