تاریخ انتشار : جمعه 26 آبان 1396 - ساعت : 06:29

کد مطلب: 211680 چاپ به اشتراگ گذاشتن

روسیه قطعنامه پیشنهادی آمریکا علیه سوریه را وتو کرد

مازندمجلس: روسیه به پیش نویس قطعنامه پیشنهادی آمریکا در شورای امنیت که خواستار تمدید تحقیقات بین المللی در مورد حملات شیمیایی در سوریه شده بود، رأی منفی داد.

مازندمجلس: روسیه روز پنج شنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد پیش نویس قطعنامه پیشنهادی آمریکا را وتو کرد.
به گزارش نامه نیوز در این پیش نویس، آمریکا خواستار تمدید تحقیقات بین المللی در خصوص حملات شیمیایی در سوریه شده بود.
گفتنی است که حکم مأموریت تحقیقات کنونی روز پنج شنبه منقضی شد.
نکته قابل توجه آن است که روسیه اندکی پیش از به رأی گذاشته شدن قطعنامه پیشنهادی آمریکا در شورای امنیت، پیش نویس پیشنهادی خود در خصوص تمدید تحقیق بین المللی را از دستورکار شورا خارج کرد.
قطعنامه پیشنهادی آمریکا با کسب ۱۱ رأی موافق، ۲ رأی ممتنع (چین و مصر) و ۲ رأی مخالف (روسیه و بولیوی)، به دلیل وتوی روسیه- به عنوان عضو دائم شورای امنیت- از تصویب بازماند.
این در حالی است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز پنج شنبه پیش از برگزاری نشست شورای امنیت، در یک پیام توئیتری از تمام اعضای این شورا خواست تا با تمدید مکانیزم تحقیقات مشترک پیرامون استفاده از تسلیحات کشتار جمعی در سوریه موافقت نمایند.
در این پیام توئیتری آمده است: «برای تضمین عدم استفاده مجدد از تسلیحات شیمیایی توسط رژیم [بشار] اسد برای کشتار جمعی، لازم است تمام [اعضای] شورای امنیت به تمدید مکانیزم تحقیقات مشترک رأی موافق دهند».
FacebookTwitterGoogle+اشتراک
https://www.mehrnews.com/news/4146981/

منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #آمریکا #شورای #روسیه #امنیت #پیشنهادی #قطعنامه #تمدید #تحقیقات #سوریه #مشترک #استفاده #کشتار #مکانیزم #تسلیحات #المللی #شیمیایی #موافق #توئیتری #اعضای

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : روسیه قطعنامه پیشنهادی آمریکا علیه سوریه را وتو کرد