تکرار نگرانی‌های ساختگی علیه ایران کمکی به خروج عربستان از بحران‌هایش نمی‌کند

تاریخ انتشار : جمعه 26 آبان 1396 - ساعت : 10:31

کد مطلب: 211732 چاپ به اشتراگ گذاشتن

قاسمی در واکنش به اظهارات وزیر خارجه فرانسه در ریاض:

تکرار نگرانی‌های ساختگی علیه ایران کمکی به خروج عربستان از بحران‌هایش نمی‌کند

مازندمجلس: سخنگوی وزارت امور خارجه جه فرانسه در ریاض تاکید کرد: اظهار نگرانی شما با واقعیت های موجود منطقه منطبق نیست و رفتن به دنبال آدرس غلط است.

مازندمجلس: سخنگوی وزارت امور خارجه جه فرانسه در ریاض تاکید کرد: اظهار نگرانی شما با واقعیت های موجود منطقه منطبق نیست و رفتن به دنبال آدرس غلط است.

به گزارش ایلنا، بهرام قاسمی در واکنش به اظهارات وزیر امور خارجه فرانسه در سفر به عربستان و در کنفرانس خبری مشترک با همتای سعودی خود گفت: اینکه برخی مقامات کشورهای فرامنطقه‌ای به خلیج فارس سفر کنند و با نادیده انگاشتن واقعیات موجود و بسیار روشن منطقه، تحت‌تاثیر القائات مقامات متوهم و جنگ‌افروز سعودی، نگرانی‌های ساختگی، بی‌اساس و خصمانه آنها را در قبال ایران تکرار کنند، مشکلی از بحران‌هایی که در تمامی آنها نقش مخرب عربستان سعودی قطعی و کاملا عیان و آشکار است، کم نکرده و حتی به این کشور برای خروج و عبور از بحران‌های داخلی و منطقه‌ای که با آنها دست به گریبان است نیز کمکی نمی‌کند. 

وی افزود: فروش تسلیحات مرگبار توسط برخی کشورهای فرامنطقه‌ای به کشورهای منطقه که از جمله در جنگ خانمان‌سوز علیه مردم یمن به کار گرفته می‌شود و حمایت‌های آنها از عربستان سعودی و شرکایش در منطقه، تنها این کشورها را در ایجاد بحران‌های جدید گستاخ‌تر کرده و باعث وخیم‌تر شدن و تشدید شرایط بی‌ثباتی و ناامنی در این منطقه حساس از جهان شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان ابراز داشت: متاسفانه به نظر می‌رسد فرانسه به بحران‌ها و فجایع انسانی در خاورمیانه نگاهی یکسویه و جانبدارانه دارد و این رویکرد خواسته یا ناخواسته حتی به بالفعل شدن بحران‌های بالقوه کمک می‌کند. وضعیت کنونی این منطقه و لزوم تقویت و گسترش ثبات و امنیت و همچنین کمک به مبارزه و اضمحلال هرچه بیشتر تروریسم، نیازمند گفتار و کردار واقع‌بینانه و از سر مسئولیت مقامات دیگر کشورها است.


منبع : ایلنا

برچسب ها : #منطقه #عربستان #فرانسه #خارجه #سعودی #مقامات #کشورهای #بحران‌های #وزارت امور خارجه #کشورها #فرامنطقه‌ای #نمی‌کند #تکرار #اظهارات #واکنش #نگرانی‌های #ساختگی #سخنگوی #قاسمی #وزارت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تکرار نگرانی‌های ساختگی علیه ایران کمکی به خروج عربستان از بحران‌هایش نمی‌کند


X https://sport45.site/