0

تاریخ انتشار : شنبه 27 آبان 1396 - ساعت : 06:58

کد مطلب: 211924 چاپ به اشتراگ گذاشتن

روسیه قطعنامه پیشنهادی ژاپن علیه سوریه را وتو کرد

مازندمجلس: روسیه پیش نویس قطعنامه پیشنهادی ژاپن برای تمدید ۳۰ روزه تحقیقات پیرامون حملات شیمیایی در سوریه را وتو کرد.

مازندمجلس: روسیه روز جمعه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد به پیش نویس قطعنامه پیشنهادی ژاپن علیه سوریه رأی منفی داد.
به گزارش نامه نیوز رأی منفی روسیه به این پیش نویس، بار دیگر تلاش اعضای این شورا را برای تمدید مکانیزم تحقیقات مشترک در مورد تسلیحات شیمیایی در سوریه ناکام گذاشت.
افزون بر روسیه، بولیوی نیز به این پیش نویس رأی منفی داد.
طبق متن این پیش نویس، مکانیزم تحقیقات مشترک به مدت ۳۰ روز تمدید می گردید و طی این مدت نیز سازمان ملل از این فرصت برخوردار بود که طرحهای پیشنهادی برای  تداوم این تحقیقات را بررسی کند.
اکنون با عدم تصویب این پیش نویس، مهلت مقرر برای اجرای مکانیزم تحقیقات مشترک روز جمعه به پایان رسید.
شورای امنیت سازمان ملل پیش از این نیز از دستیابی به یک اجماع نظر بر سر تمدید این مکانیزم بازماند.
روز پنج شنبه، روسیه و آمریکا قطعنامه های پیشنهادی خود را در خصوص این مکانیزم به شورای امنیت ارائه کردند. روسیه با رأی منفی خود به قطعنامه پیشنهادی آمریکا آن را وتو کرد و در مقابل، قطعنامه پیشنهادی مسکو نیز از کسب آراء لازم بازماند.
گفتنی است که مکانیزم تحقیقات مشترک مسئول بررسی و انجام تحقیقات پیرامون حملات شیمیایی ادعایی در سوریه است- از جمله حمله شیمیایی ماه آوریل به «خان شیخون» در استان ادلب که به مرگ ۱۰۰ تن انجامید.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #مکانیزم #تحقیقات #پیشنهادی #روسیه #قطعنامه #سوریه #مشترک #شیمیایی #تمدید #امنیت #شورای #آمریکا #بررسی #بازماند

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : روسیه قطعنامه پیشنهادی ژاپن علیه سوریه را وتو کرد