مقاومت بدنه دولت برای واگذاری مسئولیت ها به بخش خصوصی/ بخش خصوصی اعتماد دولت را جلب کند

تاریخ انتشار : شنبه 27 آبان 1396 - ساعت : 11:34

کد مطلب: 212023 چاپ به اشتراگ گذاشتن

علی‌اصغر یوسف نژاد عنوان کرد؛

مقاومت بدنه دولت برای واگذاری مسئولیت ها به بخش خصوصی/ بخش خصوصی اعتماد دولت را جلب کند

مازندمجلس: عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس تاکید می کند که بخش خصوصی باید اعتماد دولت را برای برعهده گرفتن مسئولیت ها جلب کند.

مازندمجلس: علی اصغر یوسف نژاد با اشاره به ضعف بخش خصوصی برای حضور در اقتصاد کشور، اظهار داشت: با وجود اینکه اصل 44 قانون اساسی به حضور بخش های خصوصی و تعاون در فعالیت اقتصادی تاکید دارد اما بخش خصوصی نقش بسزایی در اقتصاد کشور ندارد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حضور بخش خصوصی در اقتصاد حاکی از اقتصادی پویا، رقابتی و منطقی است، گفت: باید دولت به سمتی حرکت کند که حاکمیت، نظارت و سیاست گذاری ها را بر عهده گیرد و تصدی گری ها به بخش غیر دولتی واگذار شود.

نماینده مردم ساری در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: میزان مداخله بخش خصوصی در تصمیمات اقتصادی، کشاورزی، سیاسی و فرهنگی نشان دهنده توسعه یافتگی کشور است، با وجود اینکه از 50 سال گذشته تلاش شده تا فعالیت های اقتصادی به بخش غیر دولتی واگذار شود اما همچنان شاهد مقاومت برخی مسئولان دولتی در واگذاری مسئولیت ها هستیم.

نقش مجلس در تقویت بخش خصوصی

وی با اشاره به نقش مجلس برای تقویت حضور بخش خصوصی در فعالیت های اقتصادی، بیان داشت: قوه مقننه با قانونگذاری باید زمینه را برای حضور بخش غیر دولتی در تصمیم گیری ها، تصدی گری ها و اجرا فراهم کند، بنابراین نباید نقش مجلس را نادیده گرفت چرا که با قوانین کلان و مادر می تواند تاثیر بسزایی دراین امر داشته باشد.

این نماینده مجلس در ادامه به وظایف دولت در زمینه تقویت بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: دولت با آموزش بدنه خود می تواند با برنامه ریزی به سمت و سویی حرکت کند که کارهای حاکمیتی را در اختیار بگیرد و تصدی امر را بر عهده بخش خصوصی قرار دهد.

بخش خصوصی اعتماد دولت را جلب کند

یوسف نژاد در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه بدنه دولت برای واگذاری مسئولیت ها به بخش خصوصی مقاومت دارد، اظهار داشت: در این بین بخش خصوصی نیز باید خود را به اثبات برساند تا اعتماد دستگاه های اجرایی و مجلس جلب شود چرا که تصدی گری مسئولیت سنگینی است و باید توانمندی لازم در بخش خصوصی وجود داشته باشد.

وی توصیه کرد: بخش های خصوصی با تشکیل انجمن های تخصصی و گروه های کاشناسی می تواند آمادگی لازم برای پذیرش مسئولیت خود را پیدا کنند، در عین حال در برنامه پنجم و ششم توسعه کل کشور نیز راه کارهای مناسبی برای بخش خصوصی دیده شده است که باید این مسائل مورد توجه قرار گیرد.

تقویت بخش خصوصی شفافیت و انضباط مالی می آرود

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان داشت: حضور بخش خصوصی به اقتصاد، رقابت را سالم و شفاف می کند و انضباط مالی و اداری مناسبی به وجود می آورد، از سوی دیگر دولت در بسیاری از تکالیف خود در بخش تصدی گری عملکرد موفقی ندارد و باید بخش خصوصی به یاری دولت برود.

 


منبع : خانه ملت

برچسب ها : #ایران #مازندران #مجلس #مجلس شورای اسلامی #ساری #میاندورود #بخش خصوصی #دولتی #اقتصاد #صنعت #مقاومت بدنه دولت برای واگذاری مسئولیت ها به بخش خصوصی/ بخش خصوصی اعتماد دولت را جلب کند #علی‌اصغر یوسف نژاد عنوان کرد؛

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مقاومت بدنه دولت برای واگذاری مسئولیت ها به بخش خصوصی/ بخش خصوصی اعتماد دولت را جلب کند


X https://sport45.site/