0

تاریخ انتشار : شنبه 27 آبان 1396 - ساعت : 14:20

کد مطلب: 212068 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس سامانه بهداشت ۱۹۰ وزارت بهداشت خبر داد

معدوم‌سازی ۱۱ تن مواد غذایی فاسد در مسیر راهپیمایی حرم رضوی

مازندمجلس: خبرگزاری میزان- رئیس سامانه بهداشت ۱۹۰ وزارت بهداشت از کشف و معدوم سازی بیش از ۱۱ تن مواد غذایی فاسد، غیر قابل مصرف و تاریخ گذشته در پایش‌های کنترلی بازرسان بهداشت محیط در مسیر راهپیمایی حرم رضوی (ع) خبر داد.

مازندمجلس:

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، محراب آقازاده گفت: همزمان با آغاز مراسم پیاده‌روی به سمت حرم رضوی (ع) و حضور خیل مشتاقان آن حضرت در این مراسم معنوی جهت حضور در سالروز شهادت آن حضرت در مشهد مقدس، کارشناسان بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دیگر دانشگاه‌های علوم پزشکی طول مسیر، به صورت روزانه، مواکب، ایستگاه‌های صلواتی و دیگر اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در طول مسیر این پیاده‌روی را کنترل می‌کنند. از ۱۵ آبان ماه تاکنون در راستای نظارت بر بهداشت آب آشامیدنی، ۶ هزار و ۴۸۰ مورد کلرسنجی از منابع و مخازن آب آشامیدنی به عمل آمده و ۶۳۰ مورد نمونه‌برداری میکروبی صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: با توجه به دریافت ۳۸۱ مورد شکایات مردمی از طریق سامانه بهداشت ۱۹۰، کارشناسان بهداشت محیط به مشکلات مطرح شده رسیدگی و اقدامات لازم و قانونی را در ارتباط با موضوعات مطرح شده اعمال کرده‌اند.

رئیس سامانه بهداشت ۱۹۰ وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در همین مدت از ۹ هزار و ۶۳۴ باب مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، ۲ هزار و ۱۵۹ باب از اماکن عمومی و ۱۰۵ امکنه بین راهی بازدید و پایش به عمل آمده است که با توجه به وجود نواقص و مشکلات بحرانی و غیر بحرانی، ۳۴۱ مورد از این اماکن و مراکز به مرجع قضایی معرفی شده‌اند که ۴۵ مورد از آن‌ها تعطیل شده‌اند. ضمنا با توجه به مشکلات موجود در مواد غذایی عرضه شده، مقدار ۱۱ هزار و ۳۷۵ کیلوگرم انواع مواد غذایی فاسد، غیر قابل مصرف و تاریخ گذشته معدوم شده است.

آقازاده اظهارکرد: هموطنان می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه موارد و مخاطرات بهداشتی، موارد را به صورت شبانه‌روزی به سامانه بهداشت ۱۹۰ اعلام کنند و مطمئن باشند به شکایات آن‌ها در اسرع وقت رسیدگی و اعلام نتیجه خواهد شد.

انتهای پیام


منبع : میزان

برچسب ها : #بهداشت #غذایی #سامانه #اماکن #مراکز #مشکلات #رسیدگی #شده‌اند #اعلام #موارد #آن‌ها #شکایات #بحرانی #عمومی #مراسم #آقازاده #وزارت #پیاده‌روی #کارشناسان #توزیع #پزشکی #آشامیدنی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : معدوم‌سازی ۱۱ تن مواد غذایی فاسد در مسیر راهپیمایی حرم رضوی