مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 208660 -تاریخ انتشار : یکشنبه 14 آبان 1396 -ساعت : 19:46

چاپ به اشتراگ گذاشتن
رسوخ علم و فناوری در صنایع راهکاری برای خروج از خام فروشی است

معاون وزیر صنعت:

رسوخ علم و فناوری در صنایع راهکاری برای خروج از خام فروشی است

مازندمجلس: تهران- ایرنا- معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر نقش علم و فناوری در صنعت افزود: اقتصاد ما هنوز از حالت خام فروشی خارج نشده و در این شرایط یکی از راهکارهای خروج از این وضع، رسوخ علم و فناوری در تولیدات و صنایع است.

مازندمجلس: به گزارش روز یکشنبه گروه علمی ایرنا از روابط عمومی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، برات قبادیان در نشست ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری با حضور مسئولان دستگاه های اجرایی منتخب در وزارت علوم اظهار کرد: هفته پژوهش فرصتی است تا اقدامات انجام شده بین صنعت و دانشگاه در فضای مشترک به نمایش گذاشته و تعاملات بیشتری ایجاد شود.
وی در مورد اهمیت برگزاری هفته پژوهش مشترک با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به آمار واحدهای صنعتی در کشور و لزوم رسوخ فناوری در صنایع کشور ادامه داد: حدود 90 هزار واحد صنعتی در کشور است که اگر بخواهند با روند فعلی در مسیر دانش بنیان شدن قرار بگیرند، سال ها طول می کشد.
قبادیان افزود: حضور دانشگاهیان، مراکز پژوهشی و پارک های علم و فناوری می تواند روند دانش بنیان شدن صنایع و گسترش تحقیق و توسعه در صنعت را تسریع کند.
عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس خاطرنشان کرد: توسعه علم و فناوری در صنایع و گسترش تحقیق و توسعه برای صنعت سرمایه محسوب می شود و این تفکر می تواند یکی از راه های برون رفت از خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده باشد.
وی در خصوص تعاملات وزارت علوم و وزارت صنعت در هفته پژوهش افزود: امسال سومین سال همکاری مشترک در برگزاری هفته ملی پژوهش و فناوری با وزارت علوم است؛ برگزاری برنامه هایی شبیه هفته ملی پژوهش و فناوری می تواند در فرهنگ سازی ادبیات و فهم مشترک بین صنعت و دانشگاه نقش بسزایی داشته باشد.
هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار در روزهای 22 تا 26 آذرماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار خواهد شد.


منبع : ایرنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فناوری - پژوهش - وزارت - مشترک - صنایع - دانشگاه - برگزاری - توسعه - تواند - گسترش - تحقیق - نمایشگاه - افزود - تعاملات - ایرنا - فروشی - قبادیان - ایجاد - صنعتی - بنیان -

مطالب مرتبط با : رسوخ علم و فناوری در صنایع راهکاری برای خروج از خام فروشی است
نظر شما در مورد : رسوخ علم و فناوری در صنایع راهکاری برای خروج از خام فروشی است

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها