مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 209225 -تاریخ انتشار : سه شنبه 16 آبان 1396 -ساعت : 15:14

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مقصر اصلی بحران موسسات مالی بانک مرکزی است نه مردم

مطهری:

مقصر اصلی بحران موسسات مالی بانک مرکزی است نه مردم

مازندمجلس: نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اظهارات اخیر معاون رئیس قوه‌ قضائیه درباره سپرده‌گذاران موسسات مالی غیرمجاز گفت که مقصر اصلی در بحران کنونی این موسسات، بانک مرکزی است نه مردم که به نظام مالی کشور اعتماد کرده‌اند.

مازندمجلس: علی مطهری در گفت‌وگویی با اشاره به اظهارات اخیر معاون رئیس قوه‌قضائیه که گفته بود نباید سپرده‌گذاران موسسات غیرمجاز را مظلوم جلوه داد، اظهار داشت: ما نباید به نیت افراد کار داشته باشیم. افراد با هر نیتی در موسسات اعتباری سپرده‌گذاری کرده باشند وظیفه بانک مرکزی بوده که به موقع اطلاع رسانی کند.

وی افزود: اگر موسسه‌ای در حال ورشکستگی است بانک مرکزی باید به مردم اعلام کند که در آنجا سپرده نگذارند یا اگر موسسه‌ای سود غیرمتعارف اعلام می کند به مردم هشدار بدهد که این فریب و نیرنگ  است و انضباط مالی کشور را به هم می‌ریزد.

نماینده مردم تهران در مجلس یادآور شد: بانک مرکزی از سال ۸۶ که اجازه این نظارت‌ها بر موسسات اعتباری را داشته به این وظایف خود عمل نکرده و فقط تماشاچی بوده است تا این بحران به وجود آید لذا مقصر اصلی در بحران کنونی این موسسات بانک مرکزی است نه مردم که به نظام مالی کشور اعتماد کرده‌اند.


منبع : ایسنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مقصر اصلی بحران موسس -

نظر شما در مورد : مقصر اصلی بحران موسسات مالی بانک مرکزی است نه مردم

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها