0

تاریخ انتشار : سه شنبه 30 آبان 1396 - ساعت : 07:50

کد مطلب: 212663 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سخنگوی اردوغان: هدف آمریکا از حضور در سوریه، مقابله با ایران و روسیه است

مازندمجلس: سخنگوی رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که هدف از حضور طولانی مدت آمریکا در سوریه مقابله با حضور نیروهای ایران و روسیه در این کشور است.

مازندمجلس:  دیلی صباح نوشت، «ابراهیم کالین» سخنگوی رئیس جمهور ترکیه روز دوشنبه در گفتگو با خبرگزاری فرانس ۲۴ اظهار داشت که حضور طولانی مدت آمریکا در سوریه احتمالاً برای مقابله با حضور نیروهای ایران و روسیه در این کشور خاورمیانه ای است.
وی در ادامه تأکید کرد که «چنانچه هدف اصلی آمریکا همین باشد، وضعیت در سوریه پیچیده تر خواهد شد».
سخنگوی رئیس جمهور ترکیه مدعی شد: «اسد فردی نیست که سوریه را متحد نماید، وی مشروعیت خود را از دست داده است». کالین تأکید کرد که نشست آستانه که با ابتکار عمل ایران، ترکیه و روسیه برگزار می شود؛ قرار نیست جانشین مذاکرات ژنو شود.
کالین در اینباره گفت: «نشست آستانه و مذاکرات ژنو در دو مسیر متفاوت حرکت می کنند، یکی تحت نظارت سازمان ملل است و دیگری به ابتکار این سه کشور برگزار می شود».
وی با انتقاد شدید از توافق حزب اتحاد دموکراتیک سوریه- مورد حمایت آمریکا- با داعش، اعلام کرد که این توافق «خطرناک» تخلیه نیروهای تروریستی داعش از رقه را ممکن ساخت.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #سوریه #آمریکا #سخنگوی #کالین #ترکیه #روسیه #برگزار #مذاکرات #توافق #ابتکار #تأکید #جمهور #مقابله #نیروهای #آستانه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : سخنگوی اردوغان: هدف آمریکا از حضور در سوریه، مقابله با ایران و روسیه است