0

تاریخ انتشار : چهار شنبه 01 آذر 1396 - ساعت : 08:53

کد مطلب: 212977 چاپ به اشتراگ گذاشتن

اروپا در پیشبرد اصلاحات معطل آلمان نمی‌ماند

مازندمجلس: کمیسیون اروپایی بعد از شکست مذاکرات احزاب آلمانی جهت تشکیل ائتلاف موسوم به جامائیکا اعلام کرد که برای تصمیم گیری درباره روند اصلاحات در این اتحادیه منتظر آلمان نمی‌ماند و بی‌وقفه به این مسیر ادامه می‌دهد.

مازندمجلس: روزنامه اتریشی "کوریر" نوشت: "یان کلود یونکر"، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد که به خاطر شرایط سیاست داخلی دشوار آلمان تصمیمات خود برای اتحادیه اروپا را به تعویق نمی اندازد.
یک سخنگوی کمیسیون اروپایی در این باره اظهار داشت که  اروپا در این راستا مکث و توقفی نمی کند. کمیسیون اتحادیه اروپا در 6 دسامبر بر اساس برنامه های از قبل تعیین شده پیشنهادات خود برای اصلاح اتحادیه ارزی برای نشست بعدی یورو را ارائه می دهد.
به گفته سخنگوی کمیسیون اروپایی یونکر در روزهای یکشنبه و دوشنبه با صدر اعظم آلمان در این باره صحبت کرده است. وی وقایع در آلمان را دقیقا دنبال می کند.
در بحث ها در این باره مسئله روی کار آوردن یک وزیر دارایی منطقه یورو و یک بودجه مستقل برای منطقه یورو مطرح است. همچنین به این مسئله پرداخته می شود که چتر نجات یورو به یک صندوق ارزی اروپایی تبدیل شود.
یکشتبه شب مذاکرات احزاب آلمانی برای تشکیل دولت ائتلافی آینده آلمان موسوم به جامائیکا با کناره گیری حزب لیبرال دموکرات از این مذاکرات به شکست منجر شد و دولت آلمان وارد یک بحران سیاسی شد که به گفته برخی کارشناسان خروج از آن ماه ها به طول می انجام.
در حال حاضر رئیس جمهور آلمان تلاش می کند با در پیش گرفتن مذاکرات با احزاب مختلف، آلمان را از این بن بست سیاسی خارج کند و اگر این اتفاق نیفتاد انتخابات مجدد در انتظار آلمان خواهد بود.
اتحادیه اروپا مدتهاست که منتظر تشکیل دولت در آلمان و موضع گیری این کشور درباره پیشنهادات اصلاحی فرانسه و کمیسیون اروپایی است که ظاهرا این انتظار به این زودی ها به پایان نمی رسد.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #آلمان #اروپا #کمیسیون #اتحادیه #اروپایی #مذاکرات #احزاب #تشکیل #انتظار #سیاسی #پیشنهادات #یونکر #سخنگوی #مسئله #منطقه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اروپا در پیشبرد اصلاحات معطل آلمان نمی‌ماند