0
برجام مسیری یک طرفه نیست/ دولت آمریکا باید به همه تعهدات خود در برجام پاییند باشد

تاریخ انتشار : جمعه 03 آذر 1396 - ساعت : 10:14

کد مطلب: 213512 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس:

برجام مسیری یک طرفه نیست/ دولت آمریکا باید به همه تعهدات خود در برجام پاییند باشد

مازندمجلس: سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکید کرد: برجام مسیری یک طرفه نیست و اجرای تعهدات از سوی ایران در صورتی می‌تواند ادامه یابد که همه طرف‌های برجام به اجرای کامل و بی قید و شرط تعهدات خود ادامه دهند.

مازندمجلس: سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکید کرد: برجام مسیری یک طرفه نیست و اجرای تعهدات از سوی ایران در صورتی می‌تواند ادامه یابد که همه طرف‌های برجام به اجرای کامل و بی قید و شرط تعهدات خود ادامه دهند.

به گزارش ایلنا، رضا نجفی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بعدازظهر دیروز در جریان برگزاری نشست فصلی نوامبر شورای حکام ضمن اشاره به ادامه برنامه هسته‌ای ایران در چارچوب برجام که برای نهمین بار متوالی مورد تایید آژانس قرار گرفته است، گفت: برجام مسیری یک طرفه نیست و اجرای تعهدات از سوی ایران در صورتی می‌تواند ادامه یابد که همه طرف‌های برجام به اجرای کامل و بی‌قید و شرط تعهدات خود ادامه دهند.

برجام متضمن رفع کامل همه تحریم‌های شورای امنیت و کلیه تحریم‌های مرتبط هسته‌‌ای است

وی ضمن اشاره به اینکه وضعیت اجرای تعهدات سایر طرف‌های برجام به ویژه آمریکا غیرقابل قبول است، اظهار داشت: دولت آمریکا برخلاف متن و روح برجام خصوصا بندهای ۲۶، ۲۸ و ۲۹ آن با محدود کردن منافع ایران از توافق مزبور رویکردی منفی در جهت تضعیف اجرای موفقیت آمیز برجام در پیش گرفته است. 

سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس ادامه داد: برجام متضمن رفع کامل همه تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل و کلیه تحریم‌های مرتبط هسته‌‌ای یکجانبه و چندجانبه است. علاوه بر این کشورهای ١+٥، مسئولیت روشنی در اجرای برجام «با حسن نیت و در فضایی سازنده، بر اساس احترام متقابل و با پرهیز از هرگونه اقدام ناسازگار با متن، روح و نیت برجام که اجرای موفق آن را تضعیف کند» برعهده دارند. 

دولت آمریکا باید به همه تعهدات خود در برجام پاییند باشد

نجفی با بان اینکه دولت آمریکا باید به همه تعهدات خود در برجام - که صرفا مربوط به موضوع هسته‌ای است - پاییند باشد، تصریح کرد: گزارش اخیر مدیرکل آژانس به روشنی نشان می‌دهد که همه اقدامات مرتبط هسته‌ای به‌طور کامل از سوی ایران انجام شده‌اند. 

وی ضمن تاکید بر ضرورت صیانت از اطلاعات پادمان هسته‌ای کشورمان از سوی آژانس، توضیحاتی در زمینه تولید و عرضه آب سنگین به بازارهای بین‌المللی و همچنین تعاریف موردنظر کشورمان در زمینه ذخیره و موجودی اورانیوم کمتر غنی‌شده ارائه داد و طرح تفاسیر خودسرانه از مفاد برجام را قویا مردود شمرد. 

سفیر و نماینده ایران در آژانس همچنین در خاتمه سخنرانی خود به ادعاهای نماینده رژیم صهیونیستی پاسخ داد و ضمن اشاره به کلاهک‌های هسته‌ای غیرانسانی و تاسیسات مخفیانه و خارج از پادمان هسته‌ای این رژیم که مواد رادیواکتیو ناشی از آن باعث شیوع بیماری سرطان در میان مردم منطقه شده و تاریخ مملو از تجاوزگری، اشغالگری، آپارتاید و جنایات جنگی همراه با نقض آشکار قطعنامه‌های متعدد شورای امنیت سازمان ملل آن بر همگان مشهود است، خاطرنشان کرد: این رژیم نمی‌تواند با چنین سخنان مضحکی بر برنامه مخفیانه سلاح‌های هسته‌ای نامشروع خود که تهدیدی واقعی علیه صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی است، سرپوش بگذارد. 

لازم به ذکر است که رضا نجفی در ابتدای سخنان خود از ابراز همدردی و تسلیت تعدادی از کشورهای عضو درخصوص زلزله اخیر کشورمان تشکر کرد. 


منبع : ایلنا

برچسب ها : #برجام #اجرای #تعهدات #هسته‌ای #آژانس #ادامه #نماینده #آمریکا #تحریم‌های #بین‌المللی #شورای #امنیت #مرتبط #کشورمان #اشاره #طرف‌های #پاییند #مسیری #مخفیانه #سخنان #روشنی #باید به #کشورهای #پادمان #زمینه #هسته‌‌ای #صورتی #برنامه #می‌تواند #گرفته #متضمن #انرژی #تاکید #تضعیف

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : برجام مسیری یک طرفه نیست/ دولت آمریکا باید به همه تعهدات خود در برجام پاییند باشد