مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 210278 -تاریخ انتشار : یکشنبه 21 آبان 1396 -ساعت : 11:26

چاپ به اشتراگ گذاشتن

در چهلمین سالگرد تاسیس گروه «مولانا»

در چهلمین سالگرد تاسیس گروه «مولانا»عندلیبی «کورده‌واری» را به وحدت می‌برد

مازندمجلس:در چهلمین سالگرد تاسیس گروه «مولانا»، این گروه موسیقی ایرانی کنسرت «کورده‌واری» را با سرپرستی و آهنگسازی استاد محمدجلیل عندلیبی به روی صحنه می‌برد.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، در این کنسرت که به یاد بزرگمرد موسیقی کردستان استاد علی اصغر کردستانی در تالار وحدت اجرا خواهد شد، سیدرضا صلواتی(کردستانی) نوه سید علی اصغر به عنوان خواننده، گروهِ مولانا را همراهی می‌کند.

استاد بهزاد فروهری نوازنده باسابقه گروه مولانا در این اجرا به تکنوازی نی می‌پردازد و صابر نظرگاهی(تار)، همایون پشتدار(کمانچه)، آراس رجبی(نی)، استاد محمدجلیل عندلیبی(سنتور)، سانوا عندلیبی(عود)، سالار عندلیبی(تنبک) و فرهاد عندلیبی(دف) به عنوان نوازنده، گروه مولانا را همراهی می کنند.

این اجرا نگاه ویژه‌ای به گوشه‌های کردی در موسیقی اصیل ایرانی دارد و منطبق با موسیقی ردیفی و دستگاهی است. آهنگساز این آثار در اجرای «کورده‌واری» بر ارتباط و تبادل موسیقایی میان مکتب کردستان و موسیقی اصیل ایرانی تاکید دارد.

گفتنی است استاد محمدجلیل عندلیبی پس از قریب به یک دهه سکوت اواخر سال ۹۵ آلبوم «میهن» را با صدای سالار عقیلی روانه بازار موسیقی کرد و در اردیبهشت ماه سال جاری آن اثر را دوشب در تالار وحدت به روی صحنه برد.

کنسرت «کورده‌واری» ۷ آذرماه ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت به روی صحنه می‌رود. علاقه‌مندان به منظور تهیه بلیط این کنسرت می‌توانند به سایت ایران کنسرت به آدرس WWW.IRANCONCERT.COM مراجعه کنند.


منبع : موسیقی ایرانیان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : موسیقی - عندلیبی - مولانا - استاد - کنسرت - کورده‌واری - سالگرد - تالار - چهلمین - محمدجلیل - ایرانی - تاسیس - نوازنده - سالار - همراهی - می‌برد - کردستان - کردستانی - عنوان -

نظر شما در مورد : در چهلمین سالگرد تاسیس گروه «مولانا»عندلیبی «کورده‌واری» را به وحدت می‌برد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها