مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 210785 -تاریخ انتشار : دوشنبه 22 آبان 1396 -ساعت : 15:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تجهیزات پزشکی،دارو و خون مورد نیاز مصدومان زلزله تامین شده است

وزیر بهداشت:

تجهیزات پزشکی،دارو و خون مورد نیاز مصدومان زلزله تامین شده است

مازندمجلس: وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: تجهیزات پزشکی، بانک خون، دارو و خدمات بهداشتی به صورت کامل تامین و 150 آمبولانس و 20 بالگرد به محل حادثه اعزام شده است.

مازندمجلس: به گزارشی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سیدحسن هاشمی روز دوشنبه هنگام بازدید از مرکز مدیریت عملیات بحران وزارت بهداشت (EOC) درباره تمهیدات انجام شده برای اعزام تیم های بهداشتی- درمانی به محل حادثه زلزله شب گذشته، گفت: از همان ساعات اولیه، نیروهای درمانی از تهران و سایر شهرستان ها به مناطق زلزله زده اعزام شدند.
وزیربهداشت گفت: طبیعی است در چنین حوادثی نیروهای اورژانس و بیمارستان ها بیشتر درگیر می شوند. ضمن اینکه در این حادثه بیمارستان های بعضی از شهرها آسیب دیده است و این مساله ، خدمت رسانی را با مشکل روبه رو کرده است. 
هاشمی تصریح کرد: تا این لحظه بالغ بر 2 هزار و 500 نفر در بیمارستان ها پذیرش و 2 هزار و 180 نفر هم مرخص شده اند و اکنون 400 نفر در بیمارستان ها بستری هستند. 
وزیربهداشت گفت: سه فروند هواپیما در محل مستقر شده است تا مصدومان را به سه استان مجاور آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و همدان منتقل کند و علاوه بر این هرسه دانشگاه علوم پزشکی تهران بالغ بر دو هزار تخت را آماده پذیرش مصدومان کرده اند. 
هاشمی اظهار کرد: باید اولویت بر درمان مصدومان در محل حادثه باشد، چرا که راه های مواصلاتی با مشکل روبه روست، ضمن اینکه تعداد زیادی از پرستاران و رشته های تخصصی اعزام شده اند و کارها به خوبی دنبال خواهد شد.
وی افزود: علاوه بر اینها بیمارستان های صحرایی اعم از بیمارستان های تحت پوشش سپاه، بسیج و ارتش و وزارت بهداشت به تدریج در حال برپایی است و جامعه پزشکی و پرستاری به صورت داوطلبانه برای امدادرسانی وارد مناطق زلزله زده می شوند. 
وزیربهداشت بیان کرد: کار آواربرداری سخت تر از کارهای درمانی است، اما به نسبتی که کار آنها پیش برود خدمات بهداشتی و درمانی هم ارائه خواهد شد. 
هاشمی خاطرنشان کرد: معمولا در چنین شرایطی مسائل بهداشتی از روز دوم و سوم حادتر می شود، اما نیروهای بهداشتی درحال حاضر آماده خدمت هستند. 
وزیربهداشت ساعتی پیش به دستور رئیس جمهوری و همراه با وزیر کشور وارد مناطق زلزله زده در کرمانشاه شد.
شب گذشته در فاصله ساعت 21 تا 22 مناطق مرزی غرب کشور دو بار لرزید که زلزله دوم به بزرگی 7.3 ریشتر بود؛ در اثر این زمین لرزه مسیر ارتباطی سرپل ذهاب مسدود و خسارات زیادی به این مناطق بویژه روستاهای قصرشیرین، ازگله، تازه آباد، ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب وارد شد که در این میان تعدادی از هموطنان کشته شده اند. همچنین در همین زمان زلزله ای در منطقه کردستان عراق هم روی داد و حتی این زلزله بیشتر مناطق کشور ایران و کشورهای همجوار را هم لرزاند. 


منبع : ایرنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تجهیزات پزشکی - دارو و خون مورد نیاز -

نظر شما در مورد : تجهیزات پزشکی،دارو و خون مورد نیاز مصدومان زلزله تامین شده است

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها