مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 211157 -تاریخ انتشار : سه شنبه 23 آبان 1396 -ساعت : 18:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن

نخست‌وزیر ترکیه: تسلیح کردهای سوریه ادامه یابد، اتحاد ما با آمریکا متوقف می‌شود

مازندمجلس: نخست وزیر ترکیه در اظهاراتی اعلام کرد: اتحاد با آمریکا درصورت ادامه ارسال سلاح برای گروهک تروریستی «پ‌ی‌د» (کُردهای تحت حمایت واشنگتن) ادامه نخواهد یافت.
مازندمجلس:
  آناتولی، «بنعلی ایلدریم» نخست وزیر ترکیه امروز در سخنانی در نشست هفتگی حزب حاکم عدالت و توسعه این کشور در آنکارا درباره سفر اخیر خود به واشنگتن اعلام کرد: مذاکرات مثبتی در آمریکا داشتیم.
وی ادامه داد: از ما درباره سرکرده فرقه تروریستی «فتو» (وابسته به فتح الله گولن) دلیل و مدرک خواستند که ارائه کردیم؛ اما وقتی آنها القاعده را مسئول حوادث ۱۱ سپتامبر اعلام کردند، کسی از آنها سند و مدرک نخواست. این رفتار برازنده دوستی ترکیه و آمریکا نیست.
نخست وزیر ترکیه در ادامه افزود: رابطه آمریکا با گروهک تروریستی «پ‌ی‌د» (کُردهای تحت حمایت آمریکا) ما را ناراحت می‌کند. آنها برای این گروه ترویستی سلاح و مهمات ارسال می‌کنند و اگر ادامه پیدا کند، اتحاد ما با آمریکا ادامه نخواهد یافت.
وی تصریح کرد: این مسأله را به معاون دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز ابلاغ کردم. در مورد مسئله عراق و آزادی شهروندان‌مان که در بازداشت هستند نیز دیدار و رایزنی کردیم. خواهان گسترش روابط خوب مان با آمریکا هستیم. 
«بنعلی ایلدریم» اضافه کرد: گروهک «پ‌ی‌د» شاخه گروه تروریستی «پ‌ک‌ک» در سوریه با تروریست‌های داعش همکاری و به آن‌ها کمک کردند تا با اسلحه خود از شهر الرقه خارج شوند. حدود ۵۰ کامیون سلاح های داعش را از این شهر بیرون بردند.
این مقام ترکیه افزود: آمریکا نیز از آنها حمایت می‌کند. همواره گفتیم این کشور نباید با گروه‌های تروریستی همکاری کند. شهروندان اصلی الرقه را آواره کردند و گروه تروریستی «پ‌ی‌د» را اسکان دادند. این چه راهبردی است؟


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آمریکا - ترکیه - تروریستی - ادامه - پ‌ی‌د - حمایت - می‌کند - همکاری - گروهک - الرقه - اعلام - اتحاد - سوریه - بنعلی - ایلدریم - درباره - افزود -

مطالب مرتبط با : نخست‌وزیر ترکیه: تسلیح کردهای سوریه ادامه یابد، اتحاد ما با آمریکا متوقف می‌شود
نظر شما در مورد : نخست‌وزیر ترکیه: تسلیح کردهای سوریه ادامه یابد، اتحاد ما با آمریکا متوقف می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها