مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 1702 -تاریخ انتشار : یکشنبه 07 تیر 1394 -ساعت : 15:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن
استانی‌شدن انتخابات، نمایندگان را همسو ولی دسترسی مردم را به آنها سخت‌تر می‌کند/ برخی پروژه‌های احمدی نژاد اصلا شروع بکار نشد!

نقیبی در گفتگو با مازندمجلس؛

استانی‌شدن انتخابات، نمایندگان را همسو ولی دسترسی مردم را به آنها سخت‌تر می‌کند/ برخی پروژه‌های احمدی نژاد اصلا شروع بکار نشد!

اختصاصی مازند مجلس: نقیبی با بیان اینکه استانی‌شدن انتخابات مجلس، نمایندگان را همسو می کند تا به استان فکر کنند و اختلافات بین نمایندگان را تا حدود زیادی برطرف کنند، گفت: از طرفی نماینده با این عذر که فقط نماینده یک شهر نیست بلکه نماینده کل استان است از مشکلات حوزه انتخابی اش شانه خالی ‌کند و دسترسی مردم به آنها کاهش یابد!

اختصاصی مازند مجلس فرامرز نقیبی در ابتدا با اشاره به سازندگی ساری در اثر تعامل بین شورا و شهردار اظهار کرد: عبوری در دور اول شورا از 7 شورای منتخب برای تصدی بر کرسی شهرداری 7 رای آورد اما در دور دوم از 13 عضو شورا 7 رای آورد ولی بعد از انتخابش همه اعضای شورا همراهی کردند و به اختلافات دامن نزدند و نتیجه این همدلی و اتحاد، آبادانی ساری و در نهایت رضایت مردم است.

 رییس سابق شورای اسلامی شهر ساری، با بیان اینکه نیاز است در مواردی منافع شخصی کنار گذاشته شود، گفت: امروز به ندرت مخالفت اعضای شورا را با شهردار دیده می‌شود، که اگر هم باشد به صورت مخالفت نیست بلکه توصیه و پیشنهاد وهشدار است.

 وی افزود: اگر نمایندگان نیز به چنین اصلی برسند با اتحاد و همدلی می‌توانند استان مازندران را آباد کنند و این همدلی و گذشت اعضا می تواند نظر دولت و مجلس را به خود جلب کند و این در تخصیص بودجه سالانه نیز بسیار تاثیرگذار است.

 نقیبی با اظهار اینکه نمایندگان باید از سطحی نگری فاصله بگیرند و کلان‌تر فکر کنند، بیان کرد: بجای انجام پروژه های کوچک و زمانگیر که فایده چندانی نیز برای مردم ندارد سالانه یکی دو پروژه بزرگ استانی را در شهرهای پیگیر باشند تا در طول چند سال همه شهرهای مازندران توسعه پیدا کنند. مازندران با داشتن ظرفیت عظیم داشتن دریا، جنگل و دشت درکنارهم (که سایر استان‌ها از آن محرومند) باید از پیشرفته‌ترین استان‌ها باشد.

 وی با بیان اینکه از ظرفیت‌های مازندران به درستی استفاده نشده است، گفت: بیکاری ما نسبت به سایر استان‌ها بیشتر است و اگر مازندران به سمت گردشگری نرود در آینده مشکلات بسشتری ایجاد می شود ازجمله آمار طلاق و سن ازدواح بالاتر می‌رود به طوری که امروز سن ازدواج به 35، 36 سال رسید و این خوشآیند نیست.

 

برخی پروژه‌های احمدی نژاد اصلا شروع بکار نشد!

 نقیبی با اشاره به دیدیم کلنگ‌زنی‌های فراوان دولت احمدی‌نژاد بیان کرد: برخی پروژه‌ها اصلا شروع بکار نکردند، برخی 5 در صد پیشرفت داشتند بطوری که اکثر پروژه ها ناتمام ماند و به نوعی در کار و اهداف دولت جدید نیز اخلال به وجود آورد و این نشان می‌دهد ما نمایندگان و مسئولان استان برنامه ‌ای نداشتند که دولت را وادار کنند تا طرح‌ها را پیگیری کند.

 

معایب و فوائد استانی شدن انتخابات:

 رییس اسبق شورای اسلامی استان، درباره فواید و معایب طرح استانی شدن انتخابات مجلس گفت: از معایب این طرح این است که نمایندگان به راحتی می‌توانند از بار مسئولیت شانه خالی می کنند. مثلا نماینده ساری و میاندرود درباره معضلات حوزه انتخابی اش می‌گوید فقط نماینده یک شهر نیست بلکه نماینده کل استان است و بدین گونه از مشکلات حوزه انتخابی اش شانه خالی می‌کند. در این صورت مردم نمی توانند به نمایندگان دسترسی آسان داشته باشد.

 وی افزود: از فواید این طرح این ‌است که نمایندگان را همسو می کند تا به استان فکر کنند و اختلافات بین نمایندگان را تا حدود زیادی برطرف کند. مثلا نماینده ساری نمی‌تواند با طرحی در رامسر مخالفت کند چون نماینده آنها نیز محسوب می شود بلکه تلاش می‌شود کارها سریع‌تر انجام شود.

 نقیبی با اشاره به اقدام تاخیری مجلس در پیشنهاد و بررسی این طرح اظهار کرد: چون مجلس دیر اقدام کرد برای این دوره شاید کارایی نداشته نباشد اما برای دوره‌های بعدی اگر عالمانه و کارشناسی شده مورد بررسی قرار گیرد و ایرادات و نگرانی های احتمالی رفع شود، می‌تواند مفید باشد.

 عضو سابق شورای اسلامی شهر ساری، با بیان اینکه این طرح هنوز خیلی خام است، افزود: نیاز است روی این طرح بیشتر کار شود تا بتواند منافع نظام و مردم را تامین کند.

 

قسمت اول: نظر نقیبی در مورد شعار انتخاباتی/تبلیغات شعاری و تخریبی را نمی‌پسندم

قسمت دوم: شانس اصلاح طلبان معتدل در پیروزی انتخابات بیشتر است

قسمت سوم: اظهار نظر نقیبی در مورد دولت احمدی‌نژاد، مجمع نمایندگان و احزاب مازندران!

تنظیم: مجید ساجدی فر

قسمت پایانی

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فرامرز نقیبی - استانی شدن انتخابات - مهدی عبوری -

مطالب مرتبط با : استانی‌شدن انتخابات، نمایندگان را همسو ولی دسترسی مردم را به آنها سخت‌تر می‌کند/ برخی پروژه‌های احمدی نژاد اصلا شروع بکار نشد!
نظر شما در مورد : استانی‌شدن انتخابات، نمایندگان را همسو ولی دسترسی مردم را به آنها سخت‌تر می‌کند/ برخی پروژه‌های احمدی نژاد اصلا شروع بکار نشد!

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها