0
تخصیص شماره مجازی موقت برای حفظ حریم شخصی مسافران در تاکسی‌های آنلاین

تاریخ انتشار : سه شنبه 07 آذر 1396 - ساعت : 18:23

کد مطلب: 214604 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تخصیص شماره مجازی موقت برای حفظ حریم شخصی مسافران در تاکسی‌های آنلاین

مازندمجلس: موضوع حریم شخصی در سرویس‌های اینترنتی واسطه محور مانند تاکسی‌های آنلاین اخیرا مورد توجه قرار گرفته که استفاده از شماره موقت مجازی به جای شماره تلفن شخصی برای استفاده در این اپلیکیشن‌‌ها پیشنهاد شده است.

مازندمجلس:، در پی وقوع چند اتفاق ناخوشایند درباره کسب و کار حمل و نقل اینترنتی، موضوع امنیت و حریم شخصی در نرم افزارهای تاکسی اینترنتی مورد توجه قرار گرفت و نیاز به راه حلی برای کاهش مخاطرات احتمالی مطرح شد.

پیرو این نیاز، دانشگاه شهید بهشتی و اپراتور اول در قالب پروژه‌ای، سرویسی با نام بیتل را برای حفظ حریم شخصی ارائه کرده اند که در قالب یک اپلیکیشن‌ اینترنتی، یک شماره موقت مجازی به کاربر اختصاص می‌دهد تا در اپلیکیشن های واسطه محور مانند تاکسی های آنلاین یا مشاوران املاک از آن استفاده کند.

برای مثال در سرویس های مانند تاکسی اینترنتی اگر مسافر و راننده شماره یکدیگر را نداشته باشند، حفظ حریم شخصی افراد بهبود می یابد و از بسیاری از مخاطرات پیش‌گیری خواهد شد.

به این وسیله شماره تلفن شخصی کاربر در اختیار افرادی که نیاز نیست، قرار نمی گیرد و کاربر در صورت تمایل شماره خود را برای اقدامات بعدی ارائه می‌دهد.

ب


منبع : فارس

برچسب ها : #شماره #اینترنتی #کاربر #تاکسی #می‌دهد #مانند #مجازی #ارائه #مخاطرات #آنلاین

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تخصیص شماره مجازی موقت برای حفظ حریم شخصی مسافران در تاکسی‌های آنلاین