0
علم و فناوری اطلاعات و ارتباطات یکی از محورهای چهارگانه جایزه علمی مصطفی (ص)

تاریخ انتشار : سه شنبه 07 آذر 1396 - ساعت : 18:40

کد مطلب: 214606 چاپ به اشتراگ گذاشتن

علم و فناوری اطلاعات و ارتباطات یکی از محورهای چهارگانه جایزه علمی مصطفی (ص)

مازندمجلس: علم و فناوری اطلاعات و ارتباطات یکی از محورهای چهارگانه جایزه علمی مصطفی (ص) است که برگزیدگان این جایزه ۱۲ آذر ماه در تالار وحدت تقدیر خواهند شد.

مازندمجلس:به گزارش خبرگزاری فارس، حمیدرضا نیکوفر قائم مقام اپراتور اول موبایل در نشست خبری جایزه علمی مصطفی (ص)، گفت: در راستای تجلیل از دانشمندان برجسته و زمینه سازی همکاری و توسعه علمی در جهان، جایزه مصطفی (ص) به عنوان یکی از نمادهای شایستگی و برتری علمی در سطح جهان به صورت دوسالانه به دانشمندان و پژوهشگران برتر جهان اسلام اعطا می‌شود.

وی با بیان اینکه علم و فناوری اطلاعات و ارتباطات یکی از محورهای چهارگانه این جایزه است، گفت: فناوری اطلاعات و ارتباطات، ICT یکی از فناوری های عام و تأثیرگذار بر تمام شئون زندگی بشری است و این اپراتور در سالیان اخیر توجه و حمایت ویژه ای به علم، فناوری، دانشگاه و مراکز تحقیقاتی داشته که در این راستا با چهار دانشگاه صنعتی شریف، شهید بهشتی، صنعتی اصفهان و شیراز شرکت مشترک دانش بنیان که نقش تسریع کننده برای توسعه نوآوری را برعهده دارند، تأسیس کرده و با دانشگاه های صنعتی شریف و تربیت مدرس در حوزه های 5G، NFV  و IoT فعالیت های پژوهشی انجام می‌دهد.

این نشست با حضور حسن ظهور رییس کارگروه علمی، حمیدرضا ربیعی رییس کارگروه علم و فناوری و مهدی صفاری نیا دبیر شورای سیاستگذاری جایزه مصطفی (ص) در پژوهشکده علم و فرهنگ برگزار شد.

برگزیدگان این جایزه 12 آذر ماه در تالار وحدت تقدیر خواهند شد.

 ب


منبع : فارس

برچسب ها : #فناوری #جایزه #مصطفی #صنعتی #دانشگاه #اطلاعات #ارتباطات #کارگروه #توسعه #اپراتور #چهارگانه #حمیدرضا #محورهای #دانشمندان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : علم و فناوری اطلاعات و ارتباطات یکی از محورهای چهارگانه جایزه علمی مصطفی (ص)