0

تاریخ انتشار : سه شنبه 07 آذر 1396 - ساعت : 20:27

کد مطلب: 214630 چاپ به اشتراگ گذاشتن

یک مقام مسئول مطرح کرد؛

گذشت ۹ ماه از توقف کشتیرانی مسافری چابهار-مسقط

مازندمجلس: معاون بندری و دریایی مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از گذشت ۹ ماه از توقف خط مسافرت دریایی چابهار ـ مسقط به دلیل عدم حمایت دستگاه های ذی ربط خبر داد.

مازندمجلس:به گزارش خبرنگار مهر، سیدحسن ابراهیمی در حاشیه بازدید خبرنگاران از بندر مسافری شهید کلانتری چابهار گفت: این بندر ۱۰ هزار متر مربع مساحت داشته و همزمان ۶۰۰ نفر مسافر می توانند از گیت های ورودی و خروجی آن استفاده کنند.

وی با اشاره به هزینه کرد ۵ میلیارد تومانی سازمان بنادر و دریانوری برای ساخت و تجهیز این بندر و ایجاد تأسیسات ایکس ری و بازرسی برای سفرهای دریایی خارجی از بندر شهید کلانتری افزود: ایجاد این تجهیزات سبب شد تا حداکثر زمان مورد نیاز برای بازرسی و کنترل پاسپورت و روادید و ورود و خروج مسافران از مرزهای دریایی کشور به حداکثر ۲ ساعت کاهش یابد. با این حال بیش از ۹ ماه است که خط دریایی چابهار ـ مسقط متوقف و درنتیجه بهره برداری از تأسیسات بندر شهید کلانتری متوقف شده است.

معاون بندری و دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: سازمان بنادر ودریانوردی هیچ درآمدی از گردشگری و سفرهای دریایی ندارد و حتی در سال گذشته یک میلیارد تومان به بخش خصوصی یارانه داد تا موضوع گردشگری دریایی و ایجاد خط دریایی مسقط ـ چابهار اجرایی شود.

به گفته این مقام مسئول در سازمان بنادر، این سازمان دین خود را به موضوع گردشگری دریایی ادا کرده و اینک نوبت سایر دستگاه های متولی جذب گردشگر خارجی همچون سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، وزارت امور خارجه، گمرک، شرکت کشتیرانی، مرکز قرنطینه و ... است تا زمینه فعالیت مجدد تردد مسافران از بندر چابهار را فراهم کنند. چراکه سازمان بنادر زیرساخت های اجرای این طرح را فراهم کرده و بخش خصوصی باید در زمینه گردشکری دریایی ورود کند.

ابراهیمی نقش سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در اعطای مجوز به آژانس ها و شرکت های خدمات مسافری برای برگزاری تورهای دریایی را حائز اهمیت دانست و گفت: وزارت امور خارجه نیز برای ایجاد دفاتر صدور روادید Arrival و ویزای توریستی در بندر شهید کلانتری اعلام آمادگی کرده است.

معاون مدیرکل بنادر سیستان و بلوچستان بیان کرد: در ۴ ماه پایانی سال ۹۵ خط کشتیرانی مسافری چابهار ـ مسقط فعال شد که یک در هفته در میان مسافران به این دو شهر تردد می کردند اما از فروردین ماه امسال فعالیت این خط متوقف شده است.


منبع : مهر

برچسب ها : #دریایی #چابهار #بنادر #گردشگری #ایجاد #کلانتری #مسافری #مسافران #متوقف #کشتیرانی #موضوع #خصوصی #میراث #زمینه #فعالیت #فراهم #بلوچستان #خارجه #وزارت #فرهنگی #روادید #بازرسی #تأسیسات #میلیارد #ابراهیمی #سفرهای #خارجی #معاون #مسئول #حداکثر #سیستان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : گذشت ۹ ماه از توقف کشتیرانی مسافری چابهار-مسقط