مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 211413 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 24 آبان 1396 -ساعت : 14:08

چاپ به اشتراگ گذاشتن
استقرار اولین سی‌تی اسکن سیار توسط سپاه/ ۹۰۰ نفر در بیمارستان سیار امام حسین سرپل ذهاب درمان شدند

سردار اخوان:

استقرار اولین سی‌تی اسکن سیار توسط سپاه/ ۹۰۰ نفر در بیمارستان سیار امام حسین سرپل ذهاب درمان شدند

مازندمجلس: معاون بهداری نیروی زمینی سپاه تاکید کرد: بهداری نیروی زمینی سپاه ۱۳۶۸ نفر از مصدومان زلزله غرب کشور را درمان کرد.
مازندمجلس: معاون بهداری نیروی زمینی سپاه تاکید کرد: بهداری نیروی زمینی سپاه ۱۳۶۸ نفر از مصدومان زلزله غرب کشور را درمان کرد.

به گزارش ایلنا، سردار سرتیپ دوم پاسدار احمد اخوان، معاون بهداری نیروی زمینی سپاه درباره آخرین اقدامات نیروی زمینی در درمان مجروحان زلزله غرب کشور گفت: بهداری نیروی زمینی سپاه به هزار و ۳۶۸ نفر از مصدومان حادثه زلزله غرب کشور خدمت‌رسانی کرد. 

وی با بیان اینکه روز گذشته ۹۰۰ نفر در بیمارستان سیار امام حسین سرپل ذهاب و ۴۶۸ نفر هم در بیمارستان کرمانشاه درمان شدند، اظهار داشت: از ۴۶۸ نفر از افراد درمان شده در بیمارستان کرمانشاه ۲۴۰ نفر بستری، ۲۰۰ نفر عمل جراحی و ۲۰ نفر مورد عمل فوق تخصصی قرار گرفتند. 

معاون بهداری نیروی زمینی سپاه اضافه کرد: همچنین ۶ فروند بالگرد، مصدومان را از مناطق زلزله‌زده به کرمانشاه منتقل کرد که در این زمینه طی روزهای اخیر تعداد زیادی از مصدومان از مناطق زلزله‌زده به تهران منتقل شدند. 

اخوان با بیان اینکه دیروز یک تیم ارزیابی جهت حل مشکل درمانی روستاهای صعب‌العبور اعزام کردیم، تصریح کرد: با ارزیابی‌های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که یک بیمارستان تخصصی در این مناطق نیاز است و به همین جهت به بیمارستان شهید محلاتی ماموریت دادیم. 

وی با بیان اینکه شش ست بیمارستانی با ابلاغ سردار پاکپور در منطقه مستقر شده است، خاطرنشان کرد: بیمارستان شهید صدوقی اصفهان بزرگترین بیمارستان صحرایی کشور است که توسط نیروی زمینی سپاه جهت درمان مجروحان با تمام امکانات در منطقه مستقر شده است. این بیمارستان می‌تواند در روز هزار نفر را درمان کند و ۵۰ عمل جراحی را در روز انجام دهد. این بیمارستان صحرایی از نظر امکانات و کاربری با یک بیمارستان در سطح شهر برابر است و می‌تواند در درمان مصدومان بسیار موثر باشد. 

معاون بهداری نیروی زمینی سپاه افزود: اولین سی‌تی اسکن سیار کشور توسط بهداری نیروی زمینی سپاه در منطقه غرب کشور مستقر شده و خدمت‌رسانی می‌کند. تا عصر امروز پنج بیمارستان تخصصی به استعداد ۲۰۰ تخت و یک بیمارستان آماده‌باش جهت خدمت‌رسانی در مناطق زلزله‌زده به طور کامل مستقر می‌شوند. 

اخوان با اشاره به اهمیت حل مشکلات پزشکی مصدومان در زلزله اخیر غرب کشور بیان کرد: به همین منظور تمام توان تخصصی و تجهیزاتی نیروی زمینی سپاه به کار گرفته شده تا مصدومان با قدرت هر چه بیشتر درمان شوند. 

گفتنی است معاون بهداری نیروی زمینی سپاه از اولین ساعات زلزله برای رسیدگی به مصدومان تاکنون در منطقه حضور دارد. 


منبع : ایلنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بیمارستان - زمینی - نیروی - درمان - مصدومان - بهداری - معاون - زلزله - اخوان - مناطق - منطقه - مستقر - تخصصی - زلزله‌زده - سردار - اولین - خدمت‌رسانی - می‌تواند - امکانات - صحرایی - مجروحان - سی‌تی - کرمانشاه - جراحی - منتقل -

مطالب مرتبط با : استقرار اولین سی‌تی اسکن سیار توسط سپاه/ ۹۰۰ نفر در بیمارستان سیار امام حسین سرپل ذهاب درمان شدند
نظر شما در مورد : استقرار اولین سی‌تی اسکن سیار توسط سپاه/ ۹۰۰ نفر در بیمارستان سیار امام حسین سرپل ذهاب درمان شدند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها