مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 211827 -تاریخ انتشار : جمعه 26 آبان 1396 -ساعت : 13:03

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیر ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا:

۱۴ هزار نظامی آمریکایی در افغانستان مستقر هستند

مازندمجلس: مدیر ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا اعلام کرد پس از تاخیر به وجود آمده به دلیل طوفان «پورتوریکو»، اعزام چند هزار نظامی آمریکایی در افغانستان تکمیل شده و اکنون شمار نظامیان مستقر آمریکایی در این کشور به ۱۴ هزار نفر می‌رسد.
مازندمجلس:
به گزارش نامه نیوز به نقل از «میلیتاری تایمز»، ژنرال «کنت مکنزی» مدیر ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا اظهار داشت چند هزار نظامی تازه نفس این کشور در افغانستان مستقر شده‌اند که شمار نظامیان آمریکایی در این کشور را به حدود 14 هزار نفر می‌رساند.
وی خاطرنشان کرد طوفان «پورتوریکو» سبب تاخیر در اعزام نظامیان به افغانستان شده بود، زیرا هواپیماهای انتقال نظامیان برای امدادرسانی و انتقال محموله‌های کمکی به پورتوریکو مورد استفاده قرار داشتند.
وی در حالی شمار نظامیان آمریکایی در افغانستان را 14 هزار نفر اعلام کرد که پیش از این «آسوشیتدپرس» به نقل از برخی مقامات آمریکایی گزارش داد که شمار این نظامیان دستکم به 15 هزار نفر می‌رسد.
از سوی دیگر نیز در اوایل سال آینده میلادی حدود 700 نظامی دیگر آمریکایی به افغانستان اعزام خواهند شد تا درکنار نیروهای امنیتی افغان در خط مقدم جنگ حضور داشته باشند.
افزایش نظامیان آمریکایی در افغانستان راه را برای گسترش حملات هوایی آمریکا علیه طالبان هموار کرده و همکاری مستقیم نظامیان آمریکایی با همتایان افغان خود برای درخواست حملات هوایی را نیز امکان‌پذیر می‌‌کند.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نظامیان - آمریکایی - افغانستان - آمریکا - نیروهای - نظامی - افغان - هوایی - انتقال - حملات - گزارش - مستقر - مشترک - پورتوریکو - اعزام -

مطالب مرتبط با : ۱۴ هزار نظامی آمریکایی در افغانستان مستقر هستند
نظر شما در مورد : ۱۴ هزار نظامی آمریکایی در افغانستان مستقر هستند

*

*