نیازآذری: امیدواریم با حضور استاندار جدید چالش‌ها را رفع کنیم/ معضل اصلی استان بحث اشتغال است/ منطقه آزاد مطالبه‌ی به حق مردم مازندران می‌باشد

تاریخ انتشار : جمعه 10 آذر 1396 - ساعت : 14:19

کد مطلب: 215339 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران در گفت‌و‌گو با مازندمجلس؛

نیازآذری: امیدواریم با حضور استاندار جدید چالش‌ها را رفع کنیم/ معضل اصلی استان بحث اشتغال است/ منطقه آزاد مطالبه‌ی به حق مردم مازندران می‌باشد

اختصاصی مازندمجلس: پس از گذشت نزدیک به دوسال از مجلس دهم و همچنین در آستانه روز مجلس، برای بررسی روند کار مجمع نمایندگان استان و چشن انداز های پیش رو گفت‌وگویی را با حسین نیازآذری نماینده مردم بابل و سخنگوی مجمع نمایندگان استان مازندران ترتیب دادیم که در ادامه می‌خوانید.

اختصاصی مازندمجلس: نیازآذری در آغاز گفت‌و‌گو ضمن اشاره به روز ۱۰ آذر و روز مجلس عنوان کرد: هرسال در چنین روزی به مناسبت شهادت شهید مدرس، روز مجلس را گرامی می‌داریم و مجلس را به نمادی از شانیت و دیدگاه ایشان می‌دانیم. امیدواریم بتوانیم در راستای اهداف نظام و خدمت به مردم گام برداریم.
وی در ادامه ضمن تشریح اهداف عالی مجمع نمایندگان استان مازندران گفت: مجمع نمایندگان استان در راستای تامین منافع عمومی مردم ماندران تشکیل شده است. رسالت نمایندگان این است که در کنار وظایف مربوط به نمایندگی در مجلس پیگیر بخشی از مطالبات مردم نیز باشند. شرایط به گونه ای است که باید نگاه جدی‌تری به مشکلات مردم داشته باشیم.


سخنگوی مجمع نمایندگان با اشاره به موضوع اشتغال در استان مطرح کرد: در بحث اشتغال نیازمند عزم جدی‌تری می باشیم زیرا این موضوع از اصلی‌ترین معضلات استان است.
نیازآذری در ادامه گفت: مجمع نمایندگان از هماهنگی خوبی برخوردار است. اعضا برای رفع مشکلات همدل هستند. جلسات مجمع نیز هر شش‌ماه یکبار برگزار می‌شود. به طورکلی برای کار های عمومی هم نظر هستیم.
وی در تشریح عملکرد دوسال گذشته مجمع عنودن کرد: در فرصتی که از مجلس می‌گذرد، سعی ما پیشبرد پروژه های زیر ساختی بوده است. البته هنوز چالش‌ها و تنگناهایی داریم که امیدواریم با حضور استاندار جدید این معضلات را حل کنیم.


نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با بیان چشم انداز مجمع نمایندگان استان گفت: ماموریت های اصلی را در مجلس پیگیری می‌کنیم. همچنین قبل از حضور اسلامی برای رشد و توسعه استان و راهکار های موجود، صحبت‌های مفیدی با ایشان داشتیم. تمامی اعضای مجمع آماده هستند تا از ظرفیت های قانونی، اصل نظارت و اسناد بالادستی برای رشد و توسعه استان استفاده کنیم.


نیازآذری در ادامه با اشاره مجدد به بحث اشتغال افزود: امروز چالش اصلی استان بحث اشتغال است. مجلس مصوبه خوبی در خصوص برداشت از صندوق توسعه ملی من باب اشتغال روستاییان به دولت ارائه داد. مازندران هم در این بودجه ۱.۵میلیارد دلاری سهمی دارد. باید بتوانیم از این فرصت بوجود آمده در بحث گردشگری، صنایع تبدیلی، کشاورزی و .. استفاده کنیم.
وی ادامه داد: در مازندران باید سالانه ۵۰هزار شغل با همت مسئولان اجرایی، دولت و مجلس ایجاد شود که امیدواریم با توجه به شرایط فعلی این فرصت‌های شغلی ایجاد شوند. از طرفی ظرفیت فعلی نیز باید حفظ شود. پشتیبانی و حمایت از کارخانه‌جات باید در دستور کار قرار گیرد.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان در ادامه صحبت‌هایش با تاکید بر موضوع پسماند و حفظ محیط زیست افزود: حفظ محیط زیست از تمامی جهات باید در دستور کار قرار گیرد. همچنین در بحث آب،  با توجه به بارش روزی ۷۰۰تا۸۰۰میلی‌متر در مازندران، بازهم با مشکل تامین آب شرب و بهداشتی رو به رو هستیم. در همین راستا جلسات خوبی با وزارت نیرو برگزار کردیم همچنین پروژه هایی در دست مطالعه است. پروژه‌های زیست محیطی که بتواند به بهبود مشکلات کمک کند.

نیازآذری در پایان با اشاره به موضوع مناطق آزاد در مازندران گفت: مجمع نمایندگان با توجه به ظرفیت استان پیشنهاد کرده که مناطق آزاد با کاربری های متعدد در استان راه اندازی شود. بدون‌شک ایجاد مناطق آزاد در استان یک مطالبه جدی از سوی مردم مازندران خواهد بود.


مصاحبه از: سید محمدمهدی کیا


برچسب ها : #نیازآذری: امیدواریم با حضور استاندار جدید چالش‌ها را رفع کنیم/ معضل اصلی استان بحث اشتغال است/ منطقه آزاد مطالبه‌ی به حق مردم مازندران می‌باشد

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نیازآذری: امیدواریم با حضور استاندار جدید چالش‌ها را رفع کنیم/ معضل اصلی استان بحث اشتغال است/ منطقه آزاد مطالبه‌ی به حق مردم مازندران می‌باشد


X https://sport45.site/