معاون اقتصادی وزیر کشور عازم کابل شد

تاریخ انتشار : شنبه 11 آذر 1396 - ساعت : 09:57

کد مطلب: 215497 چاپ به اشتراگ گذاشتن

امروز صورت گرفت؛‌

معاون اقتصادی وزیر کشور عازم کابل شد

مازندمجلس: معاون اقتصادی وزیر کشور برای شرکت در دومین نشست کمیته مشترک اقتصادی و ترانزیت ایران و افغانستان، عازم کابل شد.

مازندمجلس: معاون اقتصادی وزیر کشور برای شرکت در دومین نشست کمیته مشترک اقتصادی و ترانزیت ایران و افغانستان، عازم کابل شد.

به گزارش ایلنا، بابک دین‌پرست و هیات همراه، برای شرکت در دومین نشست کمیته مشترک اقتصادی و ترانزیت ایران و افغانستان، عازم کابل پایتخت افغانستان شد.

بابک دین‌پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور، در راس هیاتی مرکب از مدیران ارشد هشت (۸) وزارتخانه، بانک مرکزی، منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، عازم کابل شد.

در این سفر که مدیران ارشد و نمایندگان وزارتخانه های امور خارجه، کشور، صنعت، معدن و تجارت، نفت، راه و شهرسازی، امور اقتصادی و دارائی، جهاد کشاورزی، نیرو و همچنین بانک مرکزی، منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، دین‌پرست را همراهی کردند، مقرر است دومین نشست کمیته مشترک همکاری های اقتصادی و ترانزیت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی افغانستان تشکیل و راهکارهای توسعه و گسترش همکاریهای اقتصادی و تجاری دو کشور نیز مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

لازم به توضیح است که بر اساس تصویب نامه هیات وزیران، مسئولیت طرف ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران – افغانستان، به وزارت کشور محول گردیده و به تبع از آن، مسئولیت کمیته همکاری اقتصادی و ترانزیت نیز، به عنوان یکی از کمیته‌های پنجگانه مسئول برای تنظیم محورهای سند جامع همکاری‌‌های راهبردی دو کشور، برعهده معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور است. 

 اولین نشست مشترک کمیته موصوف نیز، در ۲۹-۲۸ خرداد ماه سالجاری در تهران برگزار شده است.


منبع : ایلنا

برچسب ها : #اقتصادی #افغانستان #کمیته #مشترک #معاون #ترانزیت #تجاری #کشاورزی #وزارت #توسعه #دین‌پرست #دومین #معادن #همکاری #جمهوری #صنایع #اسلامی #منطقه آزاد #مسئولیت #وزارتخانه #مدیران #منطقه‌ای #هماهنگی #مرکزی #منطقه #چابهار #صنعتی #بازرگانی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : معاون اقتصادی وزیر کشور عازم کابل شد


X https://sport45.site/