مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 1712 -تاریخ انتشار : دوشنبه 08 تیر 1394 -ساعت : 11:05

چاپ به اشتراگ گذاشتن
فضای چالوس اصلاح‌طلبی است/ اجماع، پس از تشکیل مجمع نوشهر صورت می‌پذیرد

محسن طاهرنژاد فعال اصلاح‌طلب چالوس؛

فضای چالوس اصلاح‌طلبی است/ اجماع، پس از تشکیل مجمع نوشهر صورت می‌پذیرد

اخنصاصی مازندمجلس- اصلاح‌طلبان در چالوس همواره برتری چشم‌گیری - هم از لحاظ آماری هم تفکری- نسبت به اصولگرایان داشتند، به همین دلیل منتخبین این شهرستان در انتخابات شوراهای شهر و روستا و کاندیداهایی که برای ورود به مجلس مورد حمایت مردم این شهر بوده‌‌اند، اکثریت تفکرات اصلاح‌طلبی و نزدیک به اصلاحات دارند و به لحاظ تفکر و کار تشکیلاتی، هیچگاه اصلاح‌طلبی در این شهرستان با مشکل خاصی مواجه نبوده است.

اختصاصی مازند مجلس : در راستای بازتاب فعالیت جوانان در حوزه سیاسی و انتخابات مجلس، این بار به غرب مازندران و حوزه نوشهر، چالوس و کلاردشت رفتیم و گفت‌وگویی با محسن‌طاهرنژاد، نخبه علمی و فعال اصلاح‌طلب شهرستان چالوس ترتیب دادیم تا از آخرین وضعیت اصلاح‌طلبان چالوس و نوشهر باخبر شویم. باهم این گفت‌وگو را می‌خوانیم:

ابتدا خود را برای مخاطبان پایگاه خبری مازندمجلس معرفی کنید و به مهمترین فعالیت‌های سیاسی و سوابق اجرایی‌خود اشاره کنید

محسن طاهرنژاد هستم دانشجوی دکترای عمران - گرایش مدیریت ساخت - دانشگاه صنعتی بابل.

سوابق و فعالیت‌های سیاسی ام عبارتند از: مسئول تبلیغات ستاد جوانان آیت ا... هاشمی رفسنجانی (ستاد سیاوش- 1384)، عضو کمیته جوانان ستاد احزاب، اقشار و تشکل‌های آیت‌ا... هاشمی، مسئول جوانان و دانشجویان ستاد یاران کاندیدای سید اصلاح‌طلب (سال 88)، عضو کمیته تبلیغات دانشجویی دکتر روحانی در کشور مالزی (1392)

و سوابق اجرایی‌ام عبارتند از: دبیر شورای بازرگانی ایران و تایلند(84 تا 86)، رئیس هیات مدیره شرکت عمرانی رعد سازه، مسئول بخش تحقیق و توسعه گروه نفت و گاز و صنعت شرکت کیسون، مدرس دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد و کارشناسی.

 

تحلیل شما از آرایش سیاسی حوزه انتخابی نوشهر و چالوس چیست؟

با توجه به اینکه شهرهای نوشهر و چالوس از گذشته دور، مرکز فعالیت‌های سیاسی بوده مردم این منطقه خمیرمایه سیاسی بالایی دارند و عمده آنها مخصوصا مردم شهر چالوس دارای گرایش اصلاح‌طلبی هستند. بنابراین به نظر می‌رسد که انتخابات سال جاری در این حوزه انتخابیه، بیشتر رقابت بین گرایش‌های سیاسی باشد تا رقابت بین اقوام و طوایف محلی. زیرا وابستگی‌های قومی و طائفه‌ای در نسل‌های جدید بسیار کمتر از گذشته شده و گرایش‌های سیاسی در بین جوانان نسل جدید جایگاه والاتری دارد. درکل باتوجه به اینکه گرایش این منطقه در راستای سمت و سوی اصلاح‌طلبی‌ست، قطعا شانسی کاندیدای اصلاح‌طلب برای پیروزی، بسیار بیشتر است.

 

وضعیت اصلاح‌طلبان و حامیان دولت در این حوزه چگونه است؟

اصلاح‌طلبان در چالوس همواره برتری چشم‌گیری - هم از لحاظ آماری هم تفکری- نسبت به اصولگرایان داشتند، به همین دلیل منتخبین این شهرستان در انتخابات شوراهای شهر و روستا و کاندیداهایی که برای ورود به مجلس مورد حمایت مردم این شهر بوده‌‌اند، اکثریت تفکرات اصلاح‌طلبی و نزدیک به اصلاحات دارند و به لحاظ تفکر و کار تشکیلاتی، هیچگاه اصلاح‌طلبی در این شهرستان با مشکل خاصی مواجه نبوده است.

در شهرستان نوشهر درصد آرای اصلاح‌طلبان و اصولگرایان تقریبا نزدیک به هم است و اصلاح‌طلبان نیاز کار تشکیلاتی منسجم‌تری را برای جذب حداکثری آرا مدنظر قرار دهند. هم تفکر اصولگرایی و هم تفکر اصلاح‌طلبی در این شهرستان طرفداران خاص و تعیین کننده‌ای را دارد و برای نیل به اهداف اصلاحی، تلاش ویژه‌ای نیاز است.

 

از آخرین وضعیت شورای مشورتی و مجمع اصلاح‌طلبان این حوزه بگویید

در شهرستان چالوس حدود یک ماه قبل مجمع اصلاح‌طلبان این شهرستان جلسه بسیار خوبی را تشکیل دادند و پس از سخنرانی چند تن از بزرگان اصلاح‌طلب استان، کاندیداهای شورای مرکزی خودشان را در معرض انتخاب اعضای مجمع عمومی قرار دادند و ترکیب بسیار خوبی برای شورای مرکزی اصلاح‌طلبان چالوس شکل گرفت که تلفیقی از پیشکسوتان اصلاح‌طلب این شهرستان، تعدادی از جوانان پرشور و تازه‌نفس و بانوان است. البته به دلیل اینکه چنین مجامعی و چنین انتخاباتی برای اولین بار است که در سطوح شهرستانی و حتی استانی برگزار می‌شود طبیعتا نواقص و مشکلاتی را به همراه داشته است که امیدواریم با تلاش و همدلی بیشتر، این نواقص در آینده‌ای نزدیک برطرف شود.

در مورد مجمع عمومی شهرستان نوشهر نیزبا برنامه ریزی که بزرگان اصلاح‌طلب این شهرستان انجام داده‌اند امیدواریم تا قبل از ماه رمضان مجمع و انتخابات این شهرستان نیز برگزار خواهد شد و قطعا با درک بالا و عمیقی که اصلاح‌طلبان نوشهر دارند، شاهد انتخاباتی سالم و منتخبینی اصلح دراین شورای مرکزی اصلاح‌طلبان خواهیم بود.

برای رسیدن به اجماع نیز منتظریم مجمع نوشهر تشکیل شود و پس از آن کاندیدای موردنظر این حوزه معرفی شود.

 

برنامه جوانان اصلاح‌طلب این حوزه در انتخابات چیست؟

قطعا جوانان اصلاح‌طلب چالوس و نوشهر هم در غالب مجمع جوانان استان، فعالیت خود را ادامه خواهند داد. با نزدیک شدن به فضای انتخابات مجلس در سال جاری قطعا این فعالیت‌ها رنگ وبوی بیشتری به خود خواهد گرفت. امیدواریم که با برنامه‌ریزی دقیق و همدلی بیشتر، جوانان اصلاح‌طلب نوشهر و چالوس بتوانند به منتخبین شورای اصلاح‌طلبان این شهرستان‌ها در اتخاذ تصمیمات درست و به هنگام کمک نمایند.

تنظیم: مجید ساجدی فر

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حوزه انتخابیه چالوس - اجماع اصلاح طلبان چا - اصلاح طلبان نوشهر -

نظرات کاربران در مورد : فضای چالوس اصلاح‌طلبی است/ اجماع، پس از تشکیل مجمع نوشهر صورت می‌پذیرد
  • شهروندپاسخ4چهار شنبه 10 تیر 1394

    شما تاحالا کجا بودی پسر من خودم یک اصلاح طلب ام نمیشناسمت اینقدر ادمای باتجربه ای هستند که تو در برابر اونها خیلی کوچیکی برو درست بخون تایلند و مالزی تو برو این کارها برات زوده برواولین اشتباه سیاسی تو هم اینه که هنوز نمی دونی اقای افرازیده 12سال یک اصولگرا نماینده بود در ضمن هر نماینده ای مجلس رفت بر اساس قومیت بود کجور همیشه با تعصب تر کلارستاق بوده ونماینده داده این دوره هم میده ما کلارستاقی ها هم به اونها رای میدیم چون میدونیم مال ما رای نمی ارن هر کی پول داره رای خریده تو چالوس برنده شده طرفداران م..... و ا......... بیشترین رای رو خریدند بهترین شام چلو پلو دادند به هر لات واوباش هم حال دادند اگه تونستی با اون مجمع این چیز ارو از بین ببری مرد ی بیا جلو

  • سید هدایتت مطهری پاسخ2جمعه 30 مرداد 1394

    زنده باد دکتر خاتمی وطرفداران صادقش

  • علی صادقی کندسکلاییپاسخ2پنج شنبه 09 مهر 1394

    باعرض سلام خدمت برادر ارجمند شما متاسفانه بااین تعصب اصلاح طلبی که داری وسن کم ونداشتن تجربه کافی واینکه به دیگران تکیه کنی نمیتوانید به امید نماینده شدن کاندید بشوید هر کاری یه مقدماتی دارد به نظر بنده شما صلاحیت شرکت در انتخابات را از همین الان ندارید ولی متاسفانه باتکیه به رای دیگران میخواهید شرکت کنید سعی کنید با داشته های خودتان کاندید شوید نه با تکیه بر دیگران

نظر شما در مورد : فضای چالوس اصلاح‌طلبی است/ اجماع، پس از تشکیل مجمع نوشهر صورت می‌پذیرد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها