طرح روستا تعاون در300 روستای کشور اجرا می شود

تاریخ انتشار : شنبه 18 آذر 1396 - ساعت : 18:43

کد مطلب: 217259 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رقابت های تیراندازی جام بلگراد/

طرح روستا تعاون در300 روستای کشور اجرا می شود

مازندمجلس: آبادان - ایرنا - معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با هدف ایجاد اشتغال در روستاها طرح روستا تعاون در 300 روستای کشور اجرا می شود.

مازندمجلس: سید حمید کلانتری شنبه در گفت وگو با خبرنگاران در آبادان اظهار کرد: در مرحله نخست طرح روستا تعاون، یکهزار روستای کشور هدف گذاری شده است.
وی افزود: این طرح به منظور بهره مندی روستاها از ظرفیتی که مجلس شورای اسلامی و دولت برای استفاده از اعتبارات ملی فراهم کرده، با شعار یک هزار روستا یک هزار تعاونی اجرا می شود.
کلانتری گفت:نرخ تسهیلاتی که در این طرح به روستاییان اعطا می شود 6 درصد است و در مناطق مرزی این تسهیلات 2درصد کمتر خواهد بود.
معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهارکرد: چهار بانک عامل تسهیلات ارزان قیمت در اختیار روستاییان قرار می دهند.
وی افزود: روستاییان با استفاده از ظرفیت‌های متناسب با روستاهایی که در آن سکونت دارند می‌توانند نسبت به تشکیل تعاونی جدید و یا تقویت تعاونی های موجود اقدام کنند واز این تسهیلات بهره مند شوند.
معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد:برای استان خوزستان در مرحله نخست 80 روستا پیش بینی شده که سهم آبادان 19 روستا و تعاونی است.
وی به تشکیل 55 شهر تعاون، در سراسر کشور اشاره کرد و بیان داشت:در این طرح در هر شهرستان یک تعاونی چند منظوره تاسیس می شود که در تمام فعالیت های اقتصادی، اجتماعی، تولیدی و کشاروزی می تواند فعالیت کند.
کلانتری هدف از اجرای این طرح را جذب سرمایه خرد و پراکنده مردم و هدایت آنها در سرمایه گذاری اساسی به منظور مشارکت بیشتر مردم در اقتصاد عنوان کرد.
وی کوچک سازی دولت با واگذاری بخشی از فعالیت های آن به تعاونی ها را از دیگر اهداف اجرای این طرح دانست و افزود: براساس ماده 25 برنامه ششم توسعه کشور، دولت می تواند بخشی از اعتبارات امور خدماتی را در بخش درمان و بهداشت، آموزش، فرهنگی و هنری به این تعاونی ها واگذار کند.
وی گفت: تا دهه فجر امسال تعداد شهر تعاونی ها به 80 شهر افزایش خواهد یافت.
کلانتری معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شنبه وارد آبادان شد و قرار است علاوه بر شرکت در شورای اشتغال شهرستان آبادان از چند فروشگاه و تعاونی خرمشهر و آبادان دیدن و یک تعاونی را افتتاح کند.
3105/7165/ / 6037
خبرنگار : عدنان جواهری ** تنظیم : حمیدرضا ترابی فرد ** انتشاردهنده: عبدالحمید راجی

اقتصاد

تعاون روستايي

طرح روستا تعاون

آبادان


منبع : ایرنا

برچسب ها : #تعاون #تعاونی #روستا #آبادان #کلانتری #اجتماعی #معاون #روستاییان #تسهیلات #افزود #فعالیت #سرمایه #اقتصاد #اجرای #تواند #تشکیل #شهرستان #اعتبارات #اظهار #روستای #مرحله #گذاری #شورای #منظور #استفاده

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : طرح روستا تعاون در300 روستای کشور اجرا می شود


X https://sport45.site/