اجازه به شرکت‌های تابعه وزارت راه بابت واگذاری منافع بهره‌برداری اراضی تا ۳۰هزار میلیارد ریال

تاریخ انتشار : یکشنبه 19 آذر 1396 - ساعت : 13:42

کد مطلب: 217459 چاپ به اشتراگ گذاشتن

در لایحه بودجه ۹۷ مطرح شد

اجازه به شرکت‌های تابعه وزارت راه بابت واگذاری منافع بهره‌برداری اراضی تا ۳۰هزار میلیارد ریال

مازندمجلس: طبق لایحه بودجه ۹۷ به شرکت‌های تابعه وزارت راه اجازه داده می‌شود تا مبلغ ۳۰هزار میلیارد ریال منافع ناشی از بهره‌برداری زمین‌های در اختیار را بدون انتقال مالکیت، در اختیار بانک‌ها و یا شرکت‌های تأمین سرمایه قرار داده اقدام به ایجاد مستحدثات کنند.

مازندمجلس: طبق بند (د) تبصره 10 ‌لایحه بودجه ۹۷، به شرکت های تابعه و وابسته وزارت راه و شهرسازی اجازه داده می‌شود تا مبلغ سی هزار میلیارد (30،000،000،000،000)، ریال منافع ناشی از بهره‌برداری زمین‌های در اختیار را بدون انتقال مالکیت در قالب قراردادهای مدیریت دارایی در اختیار بانک‌ها و یا شرکت‌های تامین سرمایه قرار دهد تا با استفاده از منابع خود و بر اساس اهداف قانون برنامه ششم توسعه و بر اساس طرح‌های مصوب، اقدام به ایجاد مستحدثات کنند.

مستحدثات ایجاد شده توسط طرف قرارداد و بر اساس قرارداد فروخته و پس از جبران اصل و منافع آن مطابق قرارداد مبادله شده، الباقی در اختیار مالک قرار ‌گیرد.

آئـین‌نامه اجرایی این بند با همکاری وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور تهیه و به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

م

 


منبع : فارس

برچسب ها : #بودجه #منافع #اختیار #قرارداد #دارایی #برنامه #مستحدثات #ایجاد #شهرسازی #میلیارد #شرکت‌های #اجازه #تابعه #وزارت #بهره‌برداری #اقتصادی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اجازه به شرکت‌های تابعه وزارت راه بابت واگذاری منافع بهره‌برداری اراضی تا ۳۰هزار میلیارد ریال


X https://sport45.site/