تاریخ انتشار : دوشنبه 20 آذر 1396 - ساعت : 09:08

کد مطلب: 217597 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تراشه هوش مصنوعی تسلا برای خودروهای خودران در راه است

مازندمجلس: الون ماسک مدیرعامل تسلا می گوید این شرکت سازنده خودروهای برقی در حال طراحی تراشه هوش مصنوعی خاصی است که در نسل تازه خودروهای خودران به کار گرفته می شود.

مازندمجلس: به نقل از وی تری، وی می گوید تسلا در زمینه تولید خودروهای خودران پیشرفته جدی است و به دنبال ارتقای نرم افزاری و سخت افزاری گسترده آنهاست و به همین منظور تراشه های سخت افزاری خاص خود را طراحی خواهد کرد.

البته الون ماسک هنوز جزئیات بیشتری را در این زمینه اعلام نکرده ولی منابع مطلع می گویند تسلا برای پیشبرد اهداف خود در این زمینه با تعدادی از مهندسان طراح تراشه که قبلا در شرکت های ای ام دی و اپل کار می کردند، همکاری خواهد کرد.

ماسک پیش از این تصریح کرده بود هوش مصنوعی طی 7 تا 8 سال آینده به طور گسترده در خودروها مورد استفاده قرار می گیرد و بخش زیادی از فعالیت های حرفه ای انجام شده توسط انسان ها در حال حاضر به گردن ربات های پیشرفته خواهد افتاد.

مدیر عامل تسلا در مورد خطرات ناشی از چنین تحولی نیز هشدار داد و گفت همه گیرشدن هوش مصنوعی می تواند خطراتی نیز برای امنیت و سلامت انسان ها به همراه داشته باشد و ما باید در مورد نحوه استفاده از این فناوری دقت داشته باشیم.

آ


منبع : فارس

برچسب ها : #افزاری #تراشه #زمینه #مصنوعی #گسترده #انسان #استفاده #پیشرفته #فناوری #خودروهای #خودران

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تراشه هوش مصنوعی تسلا برای خودروهای خودران در راه است


X https://sport45.site/