مقام صنفی: برخی صیادان برای پرداخت حق بیمه مشکل دارند

تاریخ انتشار : دوشنبه 20 آذر 1396 - ساعت : 19:53

کد مطلب: 217785 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس صنعت، معدن و تجارت همدان:

مقام صنفی: برخی صیادان برای پرداخت حق بیمه مشکل دارند

مازندمجلس: تهران- ایرنا- مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های صیادی ایران گفت: بخش زیادی از جامعه صیادی کشور به دلیل قرار گرفتن در دهک های پایین و مشکلات معیشتی، امکان پرداخت حق بیمه خدمات درمانی را ندارد.

مازندمجلس: به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «یعقوب دوجی» عصر دوشنبه در نشست خبری افزود: ١٠٠ درصد جامعه صیادی در روستاها و نقاط دور کشور زندگی می کنند که بسیاری از آنان از صیادان آبهای دور به شمار می روند.
دوجی ادامه داد: البته بیشتر صیادان زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند اما صیادان شمال کشور به دلیل بالا بودن حق پرداخت بیمه خود از بهره‌گیری از خدمات تامین اجتماعی صرفنظر می‌کنند.
وی توضیح داد: صید در شمال کشور کاهش یافته است؛ در حالی که صیادان ٦ ماه از سال را کار می کنند و معیشت آنان با مشکل روبرو شده است.
وی اضافه کرد: به همین علت ٢ هزار صیاد بازخرید کرده اند و ممکن است این روند ادامه پیدا کند.
این مقام صنفی ادامه داد: صیادان آبهای جنوب کشور که در تعاونی های کوچک تر فعالیت می کنند، کمتر با این مشکلات روبرویند.

** اقدام ها برای ساماندهی وضع صیادان
مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های صیادی ایران به راهکارهای قانونی مانند مزیت های اشتغال در تعاونی های کوچک و معافیت های آن اشاره کرد.
وی تغییر صید را به عنوان راهکار دیگر توصیف و تصریح کرد: امسال در شمال و جنوب کشور شاهد افزایش صید به ویژه در بخش میگو هستیم.
به گفته وی، در هرمزگان 22 هزار و 42 تن صید میگو صورت گرفته که در مقایسه با پارسال 23 درصد افزایش یافته است.
دوجی عرضه مستقیم صید در تهران و سایر شهرستان های کشور بهره گیری از فضای مجازی را از دیگر پیشنهادهای مطرح شده در زمینه بهبود وضع زندگی صیادان اعلام کرد.
به گفته وی، اکنون 2000 صیاد با ١٢ هزار فروند شناور سبک و سنگین به فعالیت می پردازند و سالیانه ٦٠٠ هزارتن انواع ماهی را در آبهای شمال و جنوب کشور صید می کنند.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام : IRNAeco@
اقتصام**٩١٨٦*1961*
خبرنگار: هما همت خواه* انتشار: مریم مسعود

اقتصاد

صيادان

بيمه

مشكل معيشتي


منبع : ایرنا

برچسب ها : #صیادان #تعاونی #آبهای #ادامه #تامین #یافته #افزایش #فعالیت #اجتماعی #زندگی #دارند #پرداخت #خبرنگار #اقتصادی #ایرنا #صیادی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مقام صنفی: برخی صیادان برای پرداخت حق بیمه مشکل دارند


X https://sport45.site/