تاریخ انتشار : سه شنبه 21 آذر 1396 - ساعت : 10:16

کد مطلب: 217912 چاپ به اشتراگ گذاشتن

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران مطرح کرد

مرگ 320 تن در تهران بر اثر سیلاب‌های گذشته/ شهرداری برنامه جامع مقابله با خطرات سیلاب را تهیه کند

مازندمجلس: خبرگزاری میزان- عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران گفت: شهرداری تهران باید هر چه سریع تر نسبت به تهیه برنامه جامع مقابله با خطرات سیلاب اقدام کند.

مازندمجلس:

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، زهرا نژاد بهرام در بیست و نهمین جلسه شورای شهر تهران گفت: کلانشهر تهران طی دهه های گذشته 4 سیلاب مخرب را پشت سر گذاشته است. این سیلاب ها در سال های 1366، 1374، 1391 و 1394 رخ داده و خسارت هایی را نیز به دنبال داشته است.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با ارائه آماری از تعداد افراد فوت شده بر اثر سیلاب های تهران اظهار کرد: طی 4 سیلاب گذشته، 320 تن از شهروندان تهرانی جان خود را از دست داده و یا مفقود شده اند.

نژاد بهرام با اشاره به بازگشت سیلاب ها به تهران طی دو مقیاس اولیه و ثانویه تصریح کرد:بر اساس نتایج مطالعات تخصصی، بازگشت سیلاب ها به تهران در دو مقیاس، 25 و 50 ساله است.

وی با تاکید بر لزوم تغییر رویکرد از جنگل زدایی خاطرنشان کرد: نیاز به تغییر رویکرد از جنگل زدایی و بارگزاری بدون لحاظ مطالعات جامع در توسعه خوشه های آبریز و آمایش سرزمین به طور جدی احساس می شود.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران خواستار تهیه برنامه جامع مقابله با خطر سیلاب از سوی شهرداری تهران شد و تصریح کرد: درخواست ما این است که شهرداری از هرگونه تجاورز به حریم و یا بستر رودخانه جلوگیری کرده و هر چه سریع تر نسبت به تهیه برنامه جامع مقابله با خطرات سیلاب اقدام کند.


منبع : میزان

برچسب ها : #تهران #سیلاب #شورای #رئیسه #مقابله #برنامه #گذشته #شهرداری #تغییر #رویکرد #جنگل #مطالعات #زدایی #بهرام #خطرات #بازگشت #مقیاس #تصریح

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مرگ 320 تن در تهران بر اثر سیلاب‌های گذشته/ شهرداری برنامه جامع مقابله با خطرات سیلاب را تهیه کند


X https://sport45.site/