0

تاریخ انتشار : سه شنبه 28 آذر 1396 - ساعت : 08:00

کد مطلب: 219363 چاپ به اشتراگ گذاشتن

یادداشت مقام ارشد وزارت خارجه اسرائیل در نیوزویک: عربستان و اسرائیل برای اولین بار هدفی مشترک دارند: مقابله با ایران / بن سلمان در خط مقدم نبردها علیه تهران است / می توانیم به شکلی بی سابقه با او همکاری کنیم

مازندمجلس: مدیرکل وزارت خارجه اسرائیل در نیوزویک نوشت: در نگاه اول این طور به نظر می رسد که به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل از سوی ترامپ مساله اصلی منطقه است. اما در واقع، محکومیت نصف و نیمه نسل قدیم اعراب معنا دارد.

مازندمجلس: این نشریه امریکایی آورده است:اسرائیل و عربستان سعودی برای اولین بار در تاریخ لحنی بسیار مشابه و یک واژه مشترک دارند: ایران.
هیچ کس نباید محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، و اصلاحات او را با توماس جفرسون اشتباه بگیرد، اما ماموریت پیش روی او، کشورش و منطقه را در تقاطعی تاریخی قرار داده است. محمد بن سلمان در مقابله با انقلاب اسلامی ایران خود را در خط مقدم جبهه نبرد می بیند.
جوان ترین وزیر دفاع جهان در چنین فضایی همیشه درست عمل نخواهد کرد، اما اگر موفق شود پتانسیل بازگرداندن ثبات به سراسر خاورمیانه را دارد. اگر شکست بخورد در تمام منطقه و فراتر از آن احساس خواهد شد.
امروز چشم انداز منطقه تازه است و چالش ها و فرصت های تازه ای را با خود به همراه می آورد.
اسرائیل در اورشلیم و عرب ها در ریاض، قاهره، ابوظبی و امان این را حس می کنند که خلاء موجود در خاورمیانه را ایران پر می کند.
حال گروه های دست نشانده ایران علیه اسرائیل و همسایگان عربش موشک نشانه می روند. موشک هایی که ریاض را هدف گرفته مساله ای به مراتب جدی تر از رسمیت اورشلیم یا حبس شاهزاده های سعودی در هتلی در عربستان سعودی است.
ولیعهد جدید شاید شخصیتی است که اسرائیل بتواند به شکلی بی سابقه با او همکاری کند.

منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #اسرائیل #سعودی #عربستان #منطقه #سلمان #اولین #خاورمیانه #اورشلیم #ولیعهد #مشترک #دارند #سابقه #همکاری #مقابله

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : یادداشت مقام ارشد وزارت خارجه اسرائیل در نیوزویک: عربستان و اسرائیل برای اولین بار هدفی مشترک دارند: مقابله با ایران / بن سلمان در خط مقدم نبردها علیه تهران است / می توانیم به شکلی بی سابقه با او همکاری کنیم