مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 1735 -تاریخ انتشار : سه شنبه 09 تیر 1394 -ساعت : 17:32

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ناگفته‌های لغو سفر مجید انصاری از زبان بهاری اردشیری

اختصاصی مازندمجلس/ با حضور در دفتر پایگاه مازند مجلس:

ناگفته‌های لغو سفر مجید انصاری از زبان بهاری اردشیری

اختصاصی مازندمجلس: دفتر آقای انصاری اعلام کردند که «چون آقای انصاری به عنوان معاون رئیس جمهور قرار است حضور پیدا کنند از سوی استانداری هم دعوت به عمل بیاید». چراکه آقای انصاری مایل بودند دعوت به صورت عام باشد و نه دعوت خاص، بنابراین خواستند استانداری داعی باشد / ما دیدیدم از یک طرف آقای مرادی تهدید می‌کنند و از طرف دیگر آقای انصاری تا ساعت 5 نخواهند رسید بنابراین پیشنهاد دادیم که با هلیکوپتر سفر کنند که گفتند با هلیکوپتر سفر نمی‌کنند لذا نمی‌توانم بیایم.

اختصاصی مازند مجلس : عباسعلی بهاری اردشیری نماینده دور اول و دوم مردم ساری در مجلس شورای اسلامی و صاحب امتیاز روزنامه بشیر با حضور در دفتر پایگاه خبری تحلیلی مازندمجلس مصاحبه تفصیلی با این پایگاه خبری انجام دادند.

بهاری اردشیری در این گفت‌وگو در مورد آخرین اخبار اصلاح طلبان مازندران، احتمال کاندیداتوری خودش، انتخابات شورای هماهنگی اصلاح طلبان مازندران (شام) که در 14 آذر 92 در مجتمع پیامبر اعظم علوم پزشکی ساری برگزار شده بود، عملکرد مدیران دولت در مازندران، ریزش آرای روحانی در استان، مذاکرات انتخاباتی مهدی عبوری با برخی از نخبگان سیاسی اصلاح طلب و همچنین تحلیل خودشان پیرامون کاندیداهای اصلاح طلب ساری و پایگاه‌های رای آنها انجام دادند که مشروح کامل مصاحبه در روزهای آینده منتشر خواهد شد.

 

اما در بخشی از مصاحبه حجت الاسلام بهاری به موضوع ویژه برنامه اصلاح طلبان ساری با عنوان (با خرداد) که به منظور گرامیداشت ارتحال امام خمینی (ره) که قرار بود در روز 12 خرداد با حضور مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور برگزار شود پرداخت و مسائلی که تا پیش از این در رسانه‌ها منتشر نشده بود را بیان کرد.

وی در این مورد گفت: دوستان اعلام کردند ما قصد نداریم حرکات جهت‌دار سیاسی حساسیت برانگیز داشته باشیم اما 14 و 15 خرداد مال همه‌ی مردم ایران است بیابیم برای امام خمینی سالگرد بگیریم و ما قبول کردیم به خاطر همین تصمیم گرفتیم برنامه‌ای در این زمینه برگزار کنیم. برای انتخاب سخنران ابتدا به سراغ دکتر مقدم مسئول مرکز اسلامی هامبورگ که اکنون در دفتر پژوهش‌های آثار امام خمینی (ره) مشغولند رفتیم و ایشان تمایل برای حضور داشتند اما چون دبیر ستاد برگزاری بزرگداشت رحلت امام بودند نتوانستند بپذیرند. بنابراین دوستان با مجید انصاری صحبت کردند و ایشان قبول کردند و قرار شد ایشان بیایند.

نامه نگاری با استانداری انجام شد و سپس به معاونت سیاسی استانداری ارجاع شد و کارها با آقای حسن نژاد مدیر کل سیاسی و آقای یونسی معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران انجام شد. بعد دفتر آقای انصاری اعلام کردند که «چون آقای انصاری به عنوان معاون رئیس جمهور قرار است حضور پیدا کنند از سوی استانداری هم دعوت به عمل بیاید». چراکه آقای انصاری مایل بودند دعوت به صورت عام باشد و نه دعوت خاص، بنابراین خواستند استانداری داعی باشد. ما هم به استانداری نامه نوشتیم اما خبری نشد. بعد از دو روز که جوابی دریافت نکردیم متوجه شدیم آقای استاندار از برگزاری این برنامه ناخرسند است و هنوز دلیلش را متوجه نشدیم.

بعد من با آقای استاندار تماس گرفتم و یکی از همراهانشان گوشی را جواب داد. اعلام کردم من و آقای روزبهی می‌خواهیم خدمت برسیم و یک سری مطالبی عرض کنیم. آن روز چهار بار تا غروب تماس گرفتم اما ایشان جواب ندادند. ظاهرا استانداری دعوت نامه را نفرستادند. بعد تا آنجایی که بنده اطلاع دارم دفتر آقای انصاری توضیح خواستند و استانداری جواب داد ممکن است در این مراسم درگیری بوجود بیاید و ما نمیتوانیم امنیت را برقرار کنیم. ظاهرا آقای انصاری از این بیان خوشش نیامد و برخورد تندی کرد. (تعبیرش را بعدا شفاهی به شما می‌گویم) ظاهرا آقای استاندار جواب دادند اینطور نیست و من فردا صبح نامه‌اش را می‌نویسم.

وقتی شنیدم آقای انصاری گفتند که این بچه هایی که دعوت کردند اصلاح طلب نیستند، بنده با آقای انصاری تماس گرفتم که اگر اینها اصلاح طلب نیستند پس اصلاح طلب کیست؟ ولی ایشان گفتند که اینطور نیست و بنده بنا دارم بیام. من به ایشان گفتم بهتر است فردا ساعت 10 حرکت کنید چون سه روز تعطیل است. ایشان گفتند من تا 12 برنامه دارم و بعد از ساعت 2 می‌توانم حرکت کنم که من گفتم اگر این زمان حرکت کنید نخواهید رسید چون ما 5 تا 7 برنامه داریم و از آن طرف فرزند مرحوم شهید مرادی اعلام کرده بودند 7 و نیم به بعد برنامه دارند و باید سالن را تحویل بگیریم و اگر اینطور نشود چنین و چنان میکنم که البته از ایشان گله دارم.

ما دیدیدم از یک طرف آقای مرادی تهدید می‌کنند و از طرف دیگر آقای انصاری تا ساعت 5 نخواهند رسید بنابراین پیشنهاد دادیم که با هلیکوپتر سفر کنند که گفتند با هلیکوپتر سفر نمی‌کنند لذا نمی‌توانم بیایم.

من در حدود یک ساعت و نیم سه بار با ایشان تماس داشتم. در این بین آقای استاندار که اعتراض ما برای ارسال دعوت نامه به ایشان رسیده بود از طریق معاون سیاسی اعلام کرده بود که فردا صبح استاندار نامه را می‌نویسد. بین این دو تماس آقای روزبهی با بنده تماس گرفتند و گفتند که آقای استاندار فردا نامه را می‌زند که من گفتم آقای انصاری دیگر نمی‌آید و تمام شد.

به اعتقاد من آقای استاندار کم لطفی کردند و گفتند اختلافات اصلاح طلبان باعث شد آقای انصاری نیابد که در حقیت این گله برانگیز است برای آنکه هیچ اختلافی بین ما نبود.

 

قسمت‌های دیگر گفت‌وگو در روزهای آینده منتشر می‌شود

تنظیم: محمد سفری

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : عباسعلی بهاری اردشیر - اصلاح طلبان - مجید انصاری -

مطالب مرتبط با : ناگفته‌های لغو سفر مجید انصاری از زبان بهاری اردشیری
نظر شما در مورد : ناگفته‌های لغو سفر مجید انصاری از زبان بهاری اردشیری

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها