تاریخ انتشار : چهار شنبه 29 آذر 1396 - ساعت : 07:53

کد مطلب: 219638 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تعطیلی ۶ماهه جلسات ستاد مبارزه با قاچاق کالا

مازندمجلس: مدیرکل حقوقی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از برگزاری آخرین جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا در خرداد ماه سال جاری خبر داد.

مازندمجلس: سیدعلی معصومی، مدیرکل حقوقی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در برنامه تیتر امشب در خصوص تعداد جلسات تشکیل شده ستاد متبوعش در یکسال اخیر تصریح کرد: معیار عملکرد این ستاد تشکیل جلسه نیست و جلسه ها بیشتر به مقتضای زمان و در صورت لزوم تشکیل می شود که خردادماه امسال آخرین جلسه این ستاد تشکیل شد.
 مدیرکل حقوقی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: دلیل آن نیز تغییر اعضای این ستاد بود که ما منتظر بودیم ساختار و نفرات جدید تثبیت شوند تا کار خود را رسمی آغاز کنند. در یکسال اخیر جلسات به طور مستمر و منظم با حضور همه اعضا تشکیل شده و در این جلسات ستاد وزرا و معاونان آنان نیز حضور داشتند.
معصومی ادامه داد: ما نمی توانیم کارآمدی خود را به کمیت جلسات مرتبط بدانیم، این در حالیست که ستاد با قوت به کار خود ادامه می دهد.
او درباره برخی شایعات درباره اداره شدن این ستاد بدون رئیس مربوطه آن گفت: این طور نیست و رئیس این ستاد با وجود داشتن سمتی دیگر اما در مسئولیت خود در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ایفای نقش می کند.
او با تاکید بر علمی شدن مباحث مطروحه در این نشست تصریح کرد: در ابتدای سال 92 حجم کالاهای قاچاق 25 میلیارد دلار بوده که در حال حاضر بسیار کاهش یافته است.
نماینده ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز سپس به مقایسه حجم کشفیات قاچاق در سال های اخیر پرداخت و خاطرنشان کرد: در مقایسه با سال 94، رشد کشفیات قاچاق از حدود 9 میلیارد دلار به حدود 17 میلیارد دلار رسیده که رشدی بسیار چشمگیر است.

منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #قاچاق #مبارزه #جلسات #تشکیل #میلیارد #بسیار #مقایسه #کشفیات #درباره #یکسال #معصومی #حقوقی #تصریح #ادامه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تعطیلی ۶ماهه جلسات ستاد مبارزه با قاچاق کالا