0
برای بازگرداندن اعتماد باید قانون رسیدگی به اموال مسئولین محقق شود

تاریخ انتشار : چهار شنبه 29 آذر 1396 - ساعت : 11:48

کد مطلب: 219705 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سالک در نطق میان‌دستور:

برای بازگرداندن اعتماد باید قانون رسیدگی به اموال مسئولین محقق شود

مازندمجلس: نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: برای بازگرداندن اعتماد بخشی از مردم ناامید به نظام لازم است قانون رسیدگی به اموال مسئولین و پس گرفتن اموال بیت‌المال که به یغما رفته است، محقق شود و این حرکت نیاز به یک اراده دارد.

مازندمجلس:، حجت‌الاسلام احمد سالک کاشانی در نطق میان‌دستور خود در نشست علنی امروز مجلس چهارشنبه (29 آذرماه 96) گفت: بعد از گذشت نزدیک به 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی استکبار جهانی و همسویی جریانات معارض داخلی به این نتیجه رسیده‌اند که باید در جریان فتنه نرم 2 موضوع مهم یعنی اسلام ناب و انقلاب و فرهنگ را که به محوریت ولایت امام خامنه‌ای است را هدف قرارداد.

وی افزود: سران استکبار با تغییر پایتخت رژیم صهیونیستی از تلاویو به بیت‌المقدس موجب وحدت جهان اسلام شد که باید این حرکت را غنیمت شمرد. ملت‌ها و امت‌های مظلوم عالم، یمنی‌ها، بحرینی‌ها، میانماری‌ها، سوریه‌ای ها و عراقی‌ها بدانند که باطلی مثل آمریکا و رژیم صهیونیستی محو خواهند شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: شاهد پیروزی جبهه مقاومت در طول یک سال گذشته در عراق، سوریه، لبنان و به خاک مالیده شدن بینی سران عربستان در یمن هستیم و این نشان از اوج اقتدار جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی ما است.

سالک خاطرنشان کرد: آنچه امروز در کشور در قالب اعتراضات مردم از گوشه و کنار کشور به خاطر ضایع شدن بخشی از اموال مردم می‌گذرد نیاز به یک اقدام جدی در کشور دارد.

وی افزود: فساد اقتصادی، دزدیدن اموال بیت‌المال توسط عده‌ای معدود از افراد فاسد از جمله مشکلات پیش‌رو است و باید با غول فساد طبق قوانین برخورد کنیم.

وی افزود: برای جبران مافات و بازگرداندن اعتماد بخشی از مردم ناامید به نظام عبارت است از اجرای اصل 142 قانون اساسی و رسیدگی به اموال مسئولین و همچنین اجرای اصل 44 قانون اساسی و پس گرفتن اموال نامشروعی که به یغما رفته است و این حرکت نیاز به یک اراده قوی دارد و  رؤسای قوای سه‌گانه موظفند اصول قانون اساسی را رعایت و اجرا کنند. 

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: در ارتباط با لایحه بودجه سال 97 باید گفت که لایحه بودجه واقعی نیست و پیشنهاد داریم حقوق و پاداش در مورد نمایندگان مجلس، قضات، مدیران، مسئولان کشوری در بودجه سال 97 هیچ رقمی افزایش نیابد. آقای رئیس جمهور و دولتمردان هرچه می‌خواهید به حقوق‌ها اضافه کنید به حقوق بازنشستگان فولاد، فرهنگیان، نیروهای مسلح اضافه کنید و در حوزه معیشت مردم و حوزه کشاورزی و اشتغال هزینه کنید.

سالک خاطرنشان کرد: باید گفت بعضی از برادران عصاره فضیلت‌های دولت هستند.

وی در پایان از رئیس جمهور و وزیر نیرو خواستار توجه به مسئله آب و همچنین آلودگی هوا شد.


منبع : فارس

برچسب ها : #اسلامی #اموال #قانون #اساسی #بودجه #انقلاب #افزود #اعتماد #اجرای #خاطرنشان #اظهارداشت #همچنین #لایحه #اضافه #جمهور #بازگرداندن #شورای #اصفهان #رسیدگی #مسئولین #پیروزی #استکبار #اسلام #نماینده #صهیونیستی #میان‌دستور #امروز

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : برای بازگرداندن اعتماد باید قانون رسیدگی به اموال مسئولین محقق شود