افتتاح «نمایشگاه اساتید کارگاههای نقاشی دانشکده سوریه» در گالری آیه

تاریخ انتشار : شنبه 02 دی 1396 - ساعت : 01:31

کد مطلب: 220102 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس دانشکده سوره در گفتگو با هنرنیوز عنوان کرد؛

افتتاح «نمایشگاه اساتید کارگاههای نقاشی دانشکده سوریه» در گالری آیه

مازندمجلس: رئیس دانشکده سوره خبر داد در این نمایشگاه 20 اثر از 17 استاد هنرمند تا 13 دیماه در گالری آیه برای عموم به نمایش گذاشته خواهد شد.

مازندمجلس: خسرو خسروی رئیس دانشکده سوره در گفتگو اختصاصی با خبرنگار هنرنیوز از افتتاح نمایشگاهی با عنوان « نمایشگاه اساتید کارگاههای نقاشی دانشکده سوریه» در گالری آیه این دانشکده خبر داد و هدف برپایی این نمایشگاه را به نمایش گذاشتن آثار اساتید برای مخاطب دانشجو و مردم و همچنین معرف گالری آیه ذکر کرد.

وی که چندین اثرش نیز در این نمایشگاه حضور دارد یاد آور شد: معتقدم نکته ای که در آموزش هنرهای تجسمی وجود دارد این است که اغلب هنرمندان نقاش ما نیز مشغول به تدریس هستند و خوشبختانه تدریس از بدنه کار حرفه ای جدا نیست.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه این اولین فعالیت نمایشگاهی «گالری آیه» است که وجهه عمومی تری به خود گرفته است افزود: در نمایشگاه شامل 20 اثر از 17 استاد هنرمند می باشد که تا 13 دیماه نیز ادامه خواهد داشت و بعد از آن هم نمایشگاههای دیگری از سایرهنرهای تجسمی در این نمایشگاه برگزار خواهد شد.

خسروی تصریح کرد: همه اساتیدی که در این نمایشگاه حضور دارند تمامی از هنرمندان حرفه ای رشته خود در کشور محسوب می شوند که در فعالیت های خارج از دانشگاه نیز بسیار فعال هستند.

وی خاطر نشان کرد: تابلوهای ارائه شده در این نمایشگاه از سوی هیاتی به مدیریت دکتر معین الدین ، بنده و بقیه دوستان انتخاب شدند و این 20 اثر نیز از مجموعه آثار این هنرمندان انتخاب شده است. ضمن اینکه سبک کارهای ارائه شده نیز متنوع است و اغلب آنان نیز مولف سبک های خودشان که بیشتر در زمره سبک نیوآرت تعریف می شود می باشند.

رئیس دانشکده سوره در مورد این دانشکده یادآور شد: شاید موضوعی که می تواند دانشکده های ما را از دیگران متمایز کند خصلت های بومی این دانشگاه است. لذا دانشکده سوره دارای تنوع دیدگاهی زیادی است و با نگاهی به همین نمایشگاه متوجه خواهید شد که اساتید مختلفی با بهره گیری از شیوه های متنوع در نقاشی حضور دارند بنابراین دانشجو این امکان را دارد که با جریان های روز محافل هنری مواجهه شود و این فرصت خوبی برای دانشجویان محسوب می شود.

وی اضافه کرد: خوشبختانه استعداد بچه ها درگروه نقاشی خیلی خوب است و برخی از فارغ التحصیلان رشته نقاشی دانشکده سوره هم اینک نیز از فعالان فضاهای هنری در رشته های خودشان به حساب می آیند و حتی بعضی از آنان نیز جایزه هایی را کسب کردند و آثارشان نیز خرید وفروش می شود.

خسروی استقبال از اولین روز این نمایشگاه را از سوی دانشجویان بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: همچنان منتظر دوستان هنرمند برای دیدن از این نمایشگاه هستیم.

مجید معافی                                                                                                                     
منبع : هنر نیوز

برچسب ها : #نمایشگاه #دانشکده #نقاشی #گالری #اساتید #خسروی #دانشگاه #هنرمندان #دارند #محسوب #هنرمند #فعالیت #اولین #بسیار #ارائه #دانشجویان #خودشان #متنوع #دوستان #اینکه #گفتگو #نمایشگاهی #عنوان #افتتاح #سوریه #دانشجو #تجسمی #استاد #خوشبختانه #تدریس #هنرنیوز #کارگاههای

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : افتتاح «نمایشگاه اساتید کارگاههای نقاشی دانشکده سوریه» در گالری آیه


X https://sport45.site/