مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 216805 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 16 آذر 1396 -ساعت : 12:15

چاپ به اشتراگ گذاشتن
استکبارستیزی تنها به شعار مرگ بر آمریکا معطوف نمی‌شود/ برخی بیت‌المال را جیب خود می‌دانند

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس؛

استکبارستیزی تنها به شعار مرگ بر آمریکا معطوف نمی‌شود/ برخی بیت‌المال را جیب خود می‌دانند

مازندمجلس: رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه استقلال‌طلبی یکی از ابعاد استکبارستیزی است، گفت: عده‌ای با به حاشیه بردن کشور به دنبال مسخ واقعه ۱۶ آذر هستند.

مازندمجلس: رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه استقلال‌طلبی یکی از ابعاد استکبارستیزی است، گفت: عده‌ای با به حاشیه بردن کشور به دنبال مسخ واقعه ۱۶ آذر هستند.

محمدمهدی زاهدی در جمع دانشجویان بسیجی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ویژه‌برنامه ۱۶ آذرماه با موضوع «رشد علمی در حاشیه» گفت: دولت‌مردان با مسائل سیاسی، جناح‌بازی و غیره موجب می‌شوند که خط‌ مشی خود را محافظه‌کارانه انتخاب کنند، بنابراین اگر در بین مسئولین چنین رفتاری دیده شود؛ به طورقطع به ضرر کشور بوده و دردرازمدت مشکلات فلج کننده برای جامعه به وجود می آید.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، افزود: بایستی یک وحدت روحیه در بین اقشار مختلف کشور، قومیت‌ها و غیره از باب استقلال‌طلبی ، اقتدار و عزت باهدف انسجام ملی ایجاد شود، تا کشور را به مقصود امام و رهبری برسانیم.

وی با تأکید بر اینکه واقعیت ۱۶ آذر در تاریخ ماندنی شده است، تصریح کرد: هرکجا نظام نیاز داشت، دانشجویان حضور جدی داشته  و جریان دانشجویی جریان پیشرو است، چرا که این مسائل درصحنه‌های قبل و بعد از انقلاب هم در عمل ثابت‌شده است؛ بنابراین در عرصه کنونی باید ۱۶ آذر هرساله پررنگ‌تر از قبل اجرا شود.

زاهدی ادامه داد:  عده‌ای سعی دارند یا ۱۶ آذر نباشد یا مسخ‌شده باشد، اینکه آدرس غلط به دانشجویان بدهیم تنها ظلم کرده‌ایم و جریان دانشجویی برای اینکه رسالت اصلی خود را حفظ کند باید انسجام و اقتدار کشور را سرلوحه کار خود قرار دهد.

این نماینده مردم درمجلس دهم با تأکید بر اینکه وظیفه دانشجو مطالبه گری در حوزه اقتدار علم و فناوری است، گفت: در بحث هوافضا می‌توانیم اقتدار خود را نشان دهیم و باید در کنار رشد هوافضا، هسته‌ای هم احیا شود، دانشمندان ما منتظر هستند اما باید هوافضا به اقتدار برسد و هرفردی در این حوزه بخواهد اخلال وارد کند جریان دانشجویی بایستی با آن‌ها مقابله کند.

وی بابیان اینکه استکبارستیزی تنها به شعار مرگ بر آمریکا محدود نمی‌شود، افزود: باید در کنار شعار به عمل هم برسیم کما اینکه باید شعار هم داده شود.

زاهدی با اشاره به اینکه دانشجویان باید شرکت‌های دانش‌بنیان تأسیس کنند، گفت: یکی از ابعاد استکبارستیزی، استقلال‌طلبی است و نباید اجازه دهیم عوامل استکبار در کشور ریشه بزنند، عده‌ای به دنبال به حاشیه بردن کشور هستند و باید با این افراد و فرصت‌طلبان مبارزه کرد.

وی ادامه داد: بایستی در معاملات، امور بانکی و غیره شفاف‌سازی صورت بگیرد و با رانت مقابله کرد ، نباید اجازه داد به‌راحتی در بیت‌المال تصرف کرده و عده‌ای آن را جیب خود بدانند؛ با  توجه به اینکه خط فقر در جامعه بیداد می‌کند، چگونه میلیاردها پول داخل جیب بعضی از افراد می‌شود.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس،  گفت: قوه قضائیه با فاسدین اقتصادی باید برخورد کند و دادگاه‌های ویژه تشکیل شود، کما اینکه مدارک را نیز ارسال می‌کنیم و شفافیت در قوه قضائیه نیز بوده و به طور قطع شفافیت به نفع کشور است.


منبع : ایلنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اینکه - اقتدار - دانشجویان - عده‌ای - زاهدی - استکبارستیزی - جریان - بایستی - حاشیه - دانشجویی - هوافضا - استقلال‌طلبی - تأکید - انسجام - شفافیت - قضائیه - اجازه - مقابله - ادامه - نباید - افراد - بنابراین - کمیسیون - آموزش - بیت‌المال - نمی‌شود - آمریکا - تحقیقات - ابعاد - نماینده - جامعه - مسائل - دنبال - افزود -

مطالب مرتبط با : استکبارستیزی تنها به شعار مرگ بر آمریکا معطوف نمی‌شود/ برخی بیت‌المال را جیب خود می‌دانند
نظر شما در مورد : استکبارستیزی تنها به شعار مرگ بر آمریکا معطوف نمی‌شود/ برخی بیت‌المال را جیب خود می‌دانند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها