0

تاریخ انتشار : یکشنبه 03 دی 1396 - ساعت : 06:00

کد مطلب: 220266 چاپ به اشتراگ گذاشتن

متیس: موفقیت دیپلمات‌ها، به آمادگی و توان نظامیان بستگی دارد

مازندمجلس: وزیر دفاع آمریکا با بیان اینکه بهترین راه برای ممانعت از بروز جنگ آمادگی برای نبرد است، گفت مواضع دیپلمات‌ها زمانی باورپذیر می‌شود که نظامیان یک کشور آماده باشند.

مازندمجلس: «جیمز متیس» وزیر دفاع آمریکا روز جمعه در دیدار با گروهی از سربازان ارتش این کشور بر لزوم قدرتمندی و آمادگی کامل برای نبرد تأکید کرد و گفت این بهترین راه برای اثربخشی دیپلماسی و دوری از جنگ است.
به گزارش نامه نیوز و به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، متیس که در پایگاه «فورت برگ» در کارولینای شمالی صحبت می‌کرد، گفت: «سربازان خوب جوانم، تنها راه برای آنکه دیپلمات‌های ما بتوانند با قاطعیت صحبت کنند و باور شوند، این است که شما آماده رفتن [به نبرد] باشید.»
وی گفت «ابرهای طوفانی در حال جمع‌شدن» بر فراز شبه جزیره کره هستند، و تنها راه پیروزی دیپلماسی این است که نظامیان توان کافی برای نبرد داشته باشند. او آنطور که آسوشیتدپرس نوشته، در تلاش برای آماده کردن نظامیان برای نبرد احتمالی، گفته است که دیپلماسی می‌تواند نقشی «مثبت» ایفا کند، اما «دلیل چندانی برای خوش‌بینی وجود ندارد.»
او در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ای برای تخلیه اتباع آمریکایی از کره جنوبی وجود دارد یا نه، با بیان اینکه این کار به اقتصاد سئول ضربه می‌زند، گفت: «فکر نمی‌کنم هنوز به این نقطه رسیده باشیم.»
وی با این وجود گفت طرح‌های احتیاطی‌ای برای تخلیه خانواده نظامیان آمریکایی از کره جنوبی «در زمانی کوتاه»، تدوین شده است.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #نظامیان #دیپلماسی #تخلیه #آمریکایی #جنوبی #آماده #نوشته #سربازان #آمادگی #آسوشیتدپرس

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : متیس: موفقیت دیپلمات‌ها، به آمادگی و توان نظامیان بستگی دارد