0

تاریخ انتشار : یکشنبه 03 دی 1396 - ساعت : 07:40

کد مطلب: 220275 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تشکر آشنا از عراقچی

مازندمجلس: مشاور رییس جمهور از معاون وزیر امور خارجه برای سخنرانی در یکی از معتبر ترین موسسه های پژوهشی روابط بین الملل IFRI و در کنار یکی از برجسته ترین تحلیل گران روابط بین الملل و علوم سیاسی، تشکر کرد.

مازندمجلس: به گزارش نامه نیوز «حسام‌الدین آشنا» مشاور رییس جمهور با تقدیر از «سید عباس عراقچی» معاون وزیر امور خارجه در یادداشتی نوشت:
امروز آقای عباس عراقچی در یکی از معتبر ترین موسسه های پژوهشی روابط بین الملل IFRI و در کنار یکی از برجسته ترین تحلیل گران روابط بین الملل و علوم سیاسی آقای Thierry de Montbrial سخنرانی کرد. جایی که آقای روحانی در سفرش به پاریس در آنجا سخنرانی کرد. صحبت‌های عراقچی بسیار سنجیده و اصولی بود. او بسیار خوب تفاوت یک سخنرانی برای برجسته‌ترین کارشناسان روابط بین الملل در خارج از ایران با یک سخنرانی یا یک مصاحبه در ایران را می‌فهمد. نکته‌ایی که کمتر در پاریس از یک شخصیت ایرانی دیده ام. وی همچنان در جلسه پرسش و پاسخ سنجیده پاسخ گفت و با حفظ مواضع اصولی سیاست خارجی ایران بدون بازی با کلمات و ابهام در سخن شفاف و با نمونه های تاریخی و سیاسی مواردی را روشن کرد. از همه این ها گذشته برای یک مورد به آقای عراقچی باید دست مریزاد گفت برای پاسخ به  Thierry de Montbrial که در پایان جلسه اشاره به «حافظه سیاسی» و گفته‌های محمود احمدی نژاد در نابودی اسراییل داشت. عراقچی گفت حافظه سیاسی برای همه است ما هم فروش هواپیماها و موشک‌های پیشرفته شما به صدام حسین را فراموش نکرده‌ایم. ما هم حافظه سیاسی و تاریخ داریم. ولی باید به آینده نظر داشت و به روابطی گسترده تر در حوزه های گوناگون چشم داشت ( نقل به مضمون). عراقچی می‌دانست از چه و برای چه کسانی و با چه هدفی دارد صحبت می‌کند یا پاسخ می‌دهد. هم در مورد عربستان هم در مورد برجام و هم در مورد خاورمیانه، روسیه و .... مسلط ظاهر شد. جایی که باید دیپلمات بود جایی که باید معاون وزیر خارجه و جایی که باید در کسوت یک کارشناس روابط بین الملل ظاهر شد. متاسفانه فرصت نشد شخصا این مطالب را به ایشان بگویم چون خبرنگاران دورش را گرفته بودند و وقت من تنگ.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #عراقچی #سیاسی #سخنرانی #الملل #روابط #حافظه #سنجیده #معاون وزیر #اصولی #بسیار #Montbrial #معاون #خارجه #Thierry #پاریس

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تشکر آشنا از عراقچی