مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 216851 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 16 آذر 1396 -ساعت : 17:25

چاپ به اشتراگ گذاشتن

موگرینی: اقدام ترامپ ما را به دورانی حتی تاریکتر برمی‌گرداند

مازندمجلس: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: تصمیم ترامپ برای اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل منطقه را به دورانی حتی سیاهتر از اکنون بازمی‌گرداند.
مازندمجلس:
به گزارش نامه نیوز به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، فدریکا موگرینی، مسئول سیات خارجی اتحادیه اروپا در یک کنفرانس خبری در بروکسل گفت: اعلام ترامپ تاثیر بسیار نگران‌کننده‌ای داشت. ما در یک دوران شکننده به سر می‌بریم و این اعلام این پتانسیل را دارد که ما را به عقب براند حتی به دورانی سیاهتر از آنچه اکنون در آن به سر می‌بریم.
موگرینی خواستار خویشتنداری رهبران شده و گفت که تظاهرات اعتراضی علیه این تصمیم باید آرام برگزار شود. وی گفت: آنچه ما اکنون در این شرایط مشکل بدان نیاز داریم درایت و گوش دادن به صداهایی است که خواهان صلح و واکنش آرام هستند.
موگرینی تاکید کرد: اولویت اول در حال حاضر این است که تمامی عناصر مرتبط از تشدید تنش‌ها جلوگیری کنند.
وی همچنین قول داد که با کمک روسیه، آمریکا، اردن و دیگران تلاش خواهد کرد از طریق دیپلماسی این تضمین به فلسطینی‌ها داده شود که آنها نیز در قدس پایتختی خواهند داشت.
موگرینی گفت: اتحادیه اروپا موضعی متحد و آشکار دارد ما معتقدیم که تنها راه واقعی برای حل درگیری‌ها میان اسرائیل و فلسطینیان راه حل دو کشوری است و بیت‌المقدس به عنوان پایتخت هر دو کشور.
وی گفت که اتحادیه اروپا تماس‌های بیشتری با طرفین درگیر در منطقه و شرکای بین‌المللی خواهد داشت.
موگرینی تاکید کرد: ما به همکاری با گروه چهارجانبه در یک فرمت بزرگتر و احتمالا با حضور اردن، مصر، عربستان و نروژ ادامه خواهیم داد. به هر حال معتقدیم که نقش آمریکا حساس و حیاتی است.
وی با تقدیر از پادشاه اردن گفت: ایشان مرد بسیار عاقلی هستند و همگان باید به سخنان وی گوش کنند.  
به گفته موگرینی تمامی 28 عضو اتحادیه اروپا در خصوص مساله بیت‌المقدس متحد هستند .


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : موگرینی - اروپا - اتحادیه - تمامی - بیت‌المقدس - آمریکا - معتقدیم - تاکید - بسیار - ترامپ - دورانی - اعلام - می‌بریم - اکنون -

مطالب مرتبط با : موگرینی: اقدام ترامپ ما را به دورانی حتی تاریکتر برمی‌گرداند
نظر شما در مورد : موگرینی: اقدام ترامپ ما را به دورانی حتی تاریکتر برمی‌گرداند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها